takie tam wynurzenia...

Na każdy temat ...

Moderator: poco

Zenek_Spawacz

takie tam wynurzenia...

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-04-01, 04:09

Zaczalem Panowie uczyc sie na gitarze ... Nie moge robic instrumentow , ktorych osobiscie sprawdzic nie idzie.
jako zatwardzialy basista mam duze problemy z wioslem ale wkuwam standarty i standartowe zagrywki jak "Green Onion " , "Sunshine of your love" czy "Cocaine".
Jezeli macie jakies pomysly na cwiczenie czy przyspieszony kurs , chetnie uslysze...
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-04-01, 11:07

No, pewnie. :shock: To tak jakby doradzał ślepy głuchemu :-P Nie da się Zenku podać metody, tak jak i nie da się dobrać instrumentu dla muzyka, czy zbudować "taką samą gitarę". Ćwiczyć cokolwiek, ale ćwiczyć, a efekty przyjdą po czasie same. Solówkę sobie sam wyrzeźbisz tak jak na basie, o akordach nie wspomnę /po kilku godzinach najprostsze będziesz śmigał/ . W necie masz tyle wzorów, że tylko korzystać. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-04-01, 20:02

Jeżeli jesteś dobry na basie, znaczy masz technike opanowaną to gitare raz dwa opanujesz też. Co ja mam ci pisac.. że ćwiczenia robić, pajączki itp? Pzreciez to juz wiesz...
Mogę podpowiedziec,zebyś zwrócił uwage na ułożenie nadgarstka dłon która trzyma gryf. Powinin byc wysunięty przy ogrywaniu pozycji na strunach basowych i schowany przy wiolinowych - słowem pracuje cały czas.
Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Post autor: Kris » 2012-04-02, 11:35

Proponuje przejrzeć na YT profil użytkownika rodzina123. Dużo fajnych motywów, pokazane rzeczowo bez zbędnego gadania, są też różne ćwiczonka, pentatoniki. Tak zaczynałem przygodę z elektrykiem ;)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-04-02, 17:05

Cwiczen "technicznych" mam powyzej uszu , zdecydowalem , ze bede sie uczyl tylko rockowo-bluesowych standartow. Zeby miec zabawe ...
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Andrzej » 2012-04-06, 22:25

Eeee jako basista masz na pewno nieźle rozciągnięte palce . Też kiedyś grałem trochę na basie i bardzo mi to ułatwiło przesiadkę na gitare . Zresztą wielu gitarzystów ćwiczy rozpiętki nie tylko na fortepianie ale także ( a może przede wszystkim ) na basie .Ze swojej strony mogę powiedzieć że przerobiłem wiele szkółek gitarowych z różnym skutkiem, bo nie każdy kto potrafi grać , potrafi tą wiedzę przekazać . Najlepszą szkółkę jaką spotkałem to była genialna szkoła Leszka Cichońskiego (kaset video + podręcznik) polecam wszystkim . Teraz podobno jest do kupienia w wersji Dvd
Załączniki
s121.jpg
Awatar użytkownika
DR4MA
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-26, 11:25
Lokalizacja: Będzin

Post autor: DR4MA » 2012-04-06, 22:50

Witam.
Rzeczywiście polecam wyżej wymieniony materiał. Sam na początku nauki korzystałem i poza osobą fizyczną która mnie naprowadzała jest to chyba najlepsza książka na początek.
Pozdrawiam.
DR4MA.
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-04-07, 08:36

ja mam tysiace ksiazek o teorii muzyki , o opanowywaniu instrumentu o harmonii i nie bede z nich korzystal. Grajac na basie wciskalem to wszystko w mozgownice i caly system jonski znam prawie na wyrywki. Teraz jest czas na gitare i niejako "zwierzece" podejscie do grania... Zadnych nut , zadnej teorii , tylko nauka starych dobrych numerow rockowych...YeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeYeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

P.S. Co oczywiscie nie znaczy , ze nie doceniam Waszej pomocy... Zestaw ksiazek , nut itd , ktory tu umiescicie napewno przyda sie innym , ktorzy maja "powazniejsze" podejscie do grania. DZIEKI!
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Post autor: szlifek » 2012-04-07, 09:31

witam.
tak się składa że moja małżonka uczy od 25 lat gry na gitarze - właśnie taki rzeczy o jaki Ci chodzi .
ma opracowane sporo utworów na sprytnej zasadzie tabulatur .
to znaczy - 6 strun i przy każdej kropki " gdzie mają być palce " .
jeszcze na starożytnym programie "chiwraiter " ( czy jakoś tak ) .
niestety pod dosa .
ale jak byś był zainteresowany to coś można wymyslić .
pozdrawiam .
pamiętaj o cyklinie !
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-04-07, 17:05

Zenek_Spawacz pisze:Zadnych nut , zadnej teorii , tylko nauka starych dobrych numerow rockowych...YeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeYeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
To na pewno to ci sie przyda. Sam korzystam ;)

http://www.guitarbackingtrack.com/bts/Jamtracks.htm

Akurat ten link prowadzi do jam-Tracków, ale jest tu dużo, dużo do grania ;)
Masz podkłady zrobione pod gitare rytmiczną, pod basową, solowa itp.. Dobrej zabawy ! :mrgreen:
ODPOWIEDZ