Marta Altesa

Na każdy temat ...

Moderator: poco

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Marta Altesa

Post autor: palisander » 2013-06-06, 11:52

Witam!

Jak wyżej.... ;-) Wszystkim miłośnikom Basu polecam....

Młoda, śliczna i ... niesamowicie zdolna istota. Feeling, wyczucie rytmu, technika ... aż strach pomyśleć co będzie za kilka lat jej rozwoju muzycznego.

Polecam jej kanał YT. Mysle, że niektórzy z przyjemnością posłuchają jej poczynań na instrumencie.... inni natomiast zastanowią się czy czasem nie wyrzucić swej ,,basówki " przez okno..... hehehehehehehe...... ;-) ;-)


http://www.youtube.com/watch?v=C_Xy_pD_Or8
podstawa to dokładność
popik10

Post autor: popik10 » 2013-06-06, 13:19

No właśnie, może wsadzę kij w mrowisko, ale............

Młoda?? pewno. Ładna?? bezapelacyjnie. Zdolna?? hmmm pewnie tak.
Tu mam zawsze "zgryz" Kanał YT prezentuje wielu takich twórców a w zasadzie odtwórców,
którzy chyba maja potrzebę pokazania się. Bo co innego. Nic nowego, innego, ciekawego nie pokazują. Już nie w kontekście tej dziewczyny, ale robienie linii melodycznej jednego instrumentu i podstawianie jej zamiast oryginalnego instrumentu to dla mnie dość dziwne.
To tak jakby ze swoim warsztatem "nomen omen dobrym" nie mogli zrobić czegoś swojego.

Kurcze przecież można nagrać 2 ścieżki na basie i zrobić z tego coś pięknego.
Ale to właśnie trzeba być zdolnym a nie tylko dobrym warsztatowcem.

Takie tam moje zdanie, mam prawo, a co.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-06, 13:30

:-) Oczywiście, że tak Piotr.... Ja tam jednak słyszę jej osobiste coś... i zagrywki oraz frazowanie nie małpujące oryginału.... tylko jej własne.

Poza tym Marta jest też czynnym i bardzo cenionym muzykiem przez profesjonalistów.... Tak jak Tal Winkelfeld.

Kanał YT... jak dla mnie to taka zabawa dla niej i jakiś sposób na kolejną promocje jej osoby. Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie.... jak dla mnie ... BOMBA dziewczyna. ;-) ;-)
podstawa to dokładność
popik10

Post autor: popik10 » 2013-06-06, 13:34

Jeśli traktujemy to jako promocję to ok.
Jednak ja nawet na tym YT Chciał bym bardziej poznać JEJ twórczość a nie odtwórczość.
Dla mnie akurat ważne jest "swoje" nie "cudze" i tego szukam w promocji danej osoby.

Takim może dość mocnym przykładem na to o czym pisałem jest Ten Pan >
Bas głos i nic więcej nie trzeba.

Inni którzy robia swoje i tym się wypromowali to na przykład. Back Door Slam. Już nie istnieją ale to było coś dobrego w Rocku.

Poszukam tej Panny jeszcze gdzie indziej.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-06-06, 13:41 przez popik10, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-06, 13:40

,,Rysiu" - to kompozytor , świetny muzyk, bardzo oryginalny wokalista i artysta całą gębą koncertujący po całym świecie.... Z Anią Jopek nawet grał koncerty ( piękne...!!!!) i nagrywał.

Poza ty chyba w trochę innym wieku jest....? Niż Marta.... Ja tam dam Marcie trochę czasu ...
podstawa to dokładność
popik10

Post autor: popik10 » 2013-06-06, 13:45

Proszę, młody, zdolny, wiek podobny, robi swoje i za to mu chwała.
Pan z zespołu o którym pisałem wcześniej.
Davy Knowles >

Tak się można licytować, ale masz rację panna czucie ma i to widać, a co najważniejsze widać, że to lubi :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-06, 13:55

No.... ale ja nic nie napisałem o żadnej licytacji.... :roll: :roll: Myślę, że warto czasem przybliżyć jakąś młodą postać wybitnie uzdolnioną, która może nie ma w mediach wtyczek z różnych powodów i promują często te same gwiazdy... Takich ludzi jest całe mnóstwo... często bardzo młodych i zasługujących na choćby skromną notkę .

Cóż.... pogoda taka ... to i napięcie wzrasta... :-P
podstawa to dokładność
popik10

Post autor: popik10 » 2013-06-06, 13:58

:-D nie no luz, tak jakoś mi nie do końca wyszło :oops:
Mam uprawnienia jeszcze, mogę skasować ;-)
Żal mi tylko bo tacy młodzi ludzie grać swoje powinni.
A według mnie to się marnują. Już taki Cezik robi więcej :-D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-06, 14:07

Piotr... znam takich osobiście.... Nieraz z nimi rozmawiam. Dajmy im czas żeby wykrystalizowali z siebie to co najlepsze.... styl, pomysł itd. Niektóre rzeczy przychodzą z czasem i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mnie też serce czasem boli bo się marnują ze swym talentem, warsztatem i techniką.

Czasem jednak nie przyznajac się nikomu coś tam komponują ... i do szuflady! Potem przychodzi jednak jakieś oświecenie i dojrzałość... wyjmują to... lekkie korekty i.... mamy diament! Czasem też tacy ludzie sami nie są przekonani o swojej wartości i talencie do końca.... Dlatego powinno się o nich mówić i pisać ...

Sam wiesz jakimi regułami rządzą sie media w promowani gwiazd...
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2013-06-06, 17:33

Wystarczy zobaczyć/posłuchać jakie płyty wydają laureaci konkursów typu Must be the music... owoc kontraktów - "płyty" - stawia tych młodych zdolnych ludzi w opłakanej sytuacji. Z jednej strony spełnili marzenia - mają płyty, a z drugiej widać, jak bardzo muszą odejść od swojej estetyki, od swojego "ja". Mnie to właśnie najbardziej przeraża. Jeden z uczestników, młodziutki gitarzysta - bluesman - nagrał płytę z pioseneczkami :(

Taki kanał YT to jest szansa dla młodych ludzi, żeby pokazać siebie, a nie wykreowane nie wiadomo co. No i koncertować się by przydało.

Trzymam za Martę kciuki - oby nigdy nie trafiła do konkursu MBTM.
Piotr
pozdrowienia
Piotr
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-06-06, 17:56

popik10 pisze:...Dla mnie akurat ważne jest "swoje" nie "cudze" i tego szukam w promocji danej osoby...
Twoje podejście jest mi bardzo bliskie.
Współczesne media i cały ten show biznes kreują generalnie plastiki i klony. Dla mnie zawsze przy ocenie najistotniejsza jest twórczość autorska (a przynajmniej "ilość wkładu własnego"), kreatywność i osobowość muzyczna.

Jest wielu gitarzystów potrafiących perfekcyjnie zagrać "Lot trzmiela", czy wyrafinowane technicznie solówki. Lecz ich kariera w większości zakończy się na dużym wskazaniu licznika wejść na YouTube.

By być dobrym muzykiem wystarczy się nauczyć, twórcą trzeba się urodzić.
Muzykę tworzą twórcy. Wydaje się, że to gatunek zamierający, bo choć dźwięków przybywa, muzyki coraz mniej :-/

A dziewczyna ładna i sprawna...
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-06, 18:15

pickups pisze:By być dobrym muzykiem wystarczy się nauczyć,

:shock: :shock:Nie no .... skoro tak to ok. Nie wiedziałem , że to takie proste.... i nie idzie w parze razem.... :-/
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2013-06-06, 18:50

Problem nie tkwi w braku świetnych młodych ludzi, utalentowanych, błyskotliwych, z pasją do muzyki. Problem tkwi w tym jak się tych ludzi "eksploatuje (przemysł muzyczny) i jak się do nich skłaniają ludzie po drugiej stronie barykady - czyli my, odbiorcy. Dopóki przemysł będzie traktował sztukę jak przysłowiową ścierkę, a odbiorcy nie będą odpowiednio wrażliwi na twórczość i talent - będzie jak będzie. I chyba tak właśnie zostanie. Twórcy nie wymierają, ich cały czas przybywa, bo ludzi na ziemi przybywa i to wykładniczo ponoć ;)

taką basistkę nie jedna kapela chciałaby mieć w składzie. Jeśli tak gra covery, to tyle samo pasji włoży w utwory autorskie.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-06, 19:02

popik10 pisze:Proszę, młody, zdolny, wiek podobny, robi swoje i za to mu chwała.
Pan z zespołu o którym pisałem wcześniej.
Davy Knowles >
Piotr... teraz trochę i ja wsadzę kij w mrowisko... wsłuchałem się dokładnie w tego Gościa.

Niesamowity wocal.... powalił mnie gość głosem. Jest tylko jedna uwaga z mojej strony... nie powinien grać publicznie na gitarze. Dlaczego.....? Wypunktuje:

1 . Nie potrafi się nastroić... gitara kompletnie rozjechana i mnie osobiście puchną uszy.

2. Artukulacje ma niczym chłop na polu z cepem w ręku... zero wyczucia. O ile technika lewej ręki jeszcze jako taka... to prawej już nie do uratowania moim zdaniem.
3 . Powinien pograć z metronomem... bo kompletnie nie trzyma tempa i przyspiesza momentami co deklasuje go jako muzyka....
Jak widzisz ... zdolni muzycy są bardzo potrzebni.... ;-) Pozdrawiam..... ;-)
podstawa to dokładność
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-06-06, 19:43

PiotrCh pisze:...Twórcy nie wymierają, ich cały czas przybywa, bo ludzi na ziemi przybywa i to wykładniczo ponoć ;)...
To bardzo optymistyczne, lecz w takim razie gdzie ta nowa muzyka (np. klasy supergrup lat 70-tych?) Skąd więc tyle coverów i naśladownictw?

Palisander, niepotrzebne zgorszenie. Oczywiście że z tymi "dobrymi muzykami" przerysowałem. Jasne, że "nauka" musi mieć podparcie w określonych predyspozycjach i zdolnościach. Sam onegdaj grałem bardzo intensywnie. Lecz tworzenie (komponowanie, czy nawet pełne aranżacje), to zupełnie inne predyspozycje. Nie wiem czy Ty zajmujesz się kompozycją, ja i owszem.
ODPOWIEDZ