Dorobiony gryf

Dyskusje na temat budowy gitar basowych.

Moderator: poco

Zenek_Spawacz

Dorobiony gryf

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-01-08, 19:20

Naprawa oryginalnego gryfu nie miala sensu wiec dorobilem nowy ... Czeka tylko na lakier.
Material to Antiroba i podstrunnica Jatoba:

Obrazek
OlseNN
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-19, 10:34
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: OlseNN » 2012-01-08, 19:46

Bardzo ładnie.

Co to za gitara? I na czym polegał problem z gryfem?
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-01-08, 20:05

To jakas wczesna Korea lub Chiny. Wsadzono tam dwa trusy nie zostawiajac wystarczajaco miejsca na klejenie podstrunicy z gryfem , rzecz naturalnie nie wytrzymala, ktos to probowa naprawic domowym sposoben co dobilo ta szyje. Glowka tez jest doklejana w miejscu gdzie biegna te dwa nieszczesne trusy i rzecz sie rozkleila w tym punkcie rowniez. Stopa byla przykrecona za blisko krawedzi gryfu wie szlag ja trafil. Wlasciciel mial alternatywe , albo wyrzucic wioslo i zmienic hobby albo dorobic nowy gryf.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-01-08, 21:12

I m.in. dlatego jestem zwolennikiem trusów typu vintage, bo można je przykryć drewnem i nie ma problemu z klejeniem podstrunnicy. Oczywiście i w tym pierwszym przypadku można zagłębić trochę trusy i też zwiększy się powierzchnia styku. Dobra robota. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-01-08, 21:16

Vintage lepiej brzmia!!!! Nie wybiera sie tyle drewna co przy innych wariantach , mam zamiar niebawem stosowac tylko i wylacznie vintage....
ODPOWIEDZ