Bardzo dziwne zjawisko

Dyskusje na temat budowy gitar basowych.

Moderator: poco

mroku
Posty: 67
Rejestracja: 2009-01-19, 20:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Bardzo dziwne zjawisko

Post autor: mroku » 2009-02-24, 11:50

hej od dłuższego czasu mam problem z moim fenderem. Otóz przy klasycznej technice gry palcami jak i zwykłym klangu tappingu itp. nie ma żadnych problemów i gra sie bardzo przyjemnie. Natomiast gry gram obustronnie kciukiem na strunie G (i tylko na strunie G) w momencie stykania się kciuka ze struną występuje dziwne trzeszczenie(jakby jakieś zakłucenia z sieci hehe). Nie jest to spowodowane brakiem uziemienia, bo lewą ręką dociskam progi. Nie wiem kurcze o co chodzi może to przez to że jak uderzam kciukiem w dół to opieram go lekko o maskownice i wtedy wracam do góry i wtedy przez ocieranie się elektryzuje? Bo na innych strunach nie ma tego problemu. Kurde no nie mam pojęcia, a strasznie mnie to wkurza. Grałem na innych gitarach i nie ma tego problemu... Zmieniałem struny w tym basie i nadal to samo. tutaj daje nagranie tego trzeszczenia:
http://www.wrzuta.pl/audio/5FW6J6hdcv/trzeszczenie
mroku
Posty: 67
Rejestracja: 2009-01-19, 20:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

lol

Post autor: mroku » 2009-02-24, 12:08

Pozwole napisać sobie drugi post pod rząd bo odkryłem co jest tego powodem. Pamiętacie jak w szkole pokazywali doświadczenie z ocieraniem plastikowej rurki :D? w moim basie można zrobić podobne: 1: ocieramy kciuckiem maskownice -Cisza 2:Troche pogramy kciukiem po strunie opierając kciuk na maskownicy, która poprzez ocieranie naelektryzowała się 3:ocieramy kciukiem maskownice słychać trzaski bo ładunki przechodza na mój palec. 4:przecieramy dużą powierzchnią reki po maskownicy zbierając ładunki 5:ocieramy kciuckiem maskownice -Cisza
LOL tak mi się wydaje, jakieś inne pomysły:P? tu nagrane całe "doświadczenie http://www.wrzuta.pl/audio/t0KRyGa0Gv/lol2 Najwięcej trzasków jest jak ocieram o dziurki po thumbreście albo o thumbrest po jego zamontowaniu. Da się to jakoś wyeliminować?
mroku
Posty: 67
Rejestracja: 2009-01-19, 20:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: mroku » 2009-02-24, 14:59

wyekranowanie maskownicy wyeliminowało problem:)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-02-24, 15:38

Ciagle sie czlowiek uczy ... Pierwszy raz sie spotkalem z czyms takim...
ODPOWIEDZ