Alu-bass

Dyskusje na temat budowy gitar basowych.

Moderator: poco

harvester88
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-26, 02:10

Alu-bass

Post autor: harvester88 » 2010-10-26, 02:13

Witam wszystkich,
W ramach mojego pierwszego wpisu na tym forum chciałbym się pochwalić tym co planowane było już od dawna a dopiero nie dawno doczekało się realizacji.
Aluminiowy bezprogowy bas zaprojektowany i wykonany w całości przeze mnie. Założeniem było zaprojektowanie instrumentu oryginalnego pod względem tak designu jak i właściwości brzmieniowych. Został tak pomyślany aby cała konstrukcja nośna strun czyli gryf i połączenie go z mostkiem byla wykonana z aluminium. Korpus typu hollow-body tył: brzoza + wklejki z sapeli, "boki": świerk plyta wierzchnia: sapeli. Zastosowany przetwornik to rewelacyjny humbucker bassblaster naszej polskiej firmy Merlin. Mostek i klucze firmy wilkinson by jin-ho czyli dość niska polka ale bardzo solidnie moim zdaniem wykonane. Struny to Rotosound black nylon. Gryf z głowka i podpórką mostaka spawany z aluminiowej sztaby 15x60mm. Ślimak wieńczący głowkę z drewna lipowego. Lakier to czarny samochodowy akryl w macie. Bas posiada ponadto potencjometr typu push-pull dzięki czemu możliwe jest ustawienie single-humbucker.
Koszta to około 1000zł + inwestycje w sprzęt spawalniczy no i około 100h mojej wytężonej pracy.
Ocenę pozostawiam forumowiczom.
Jeśli ktoś zainteresowany odsłuchem w okolicach szczecina to zapraszam do siebie;]

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

cały album: http://img214.imageshack.us/g/basik1.jpg/

i małaprobka brzmienia,byle co takie nagrałem bo nie mam progow pozaznaczanych i jeszcze ostatnio na gitarze tylko gralem to sie czlowiek od basu odzwyczaił, brzmienie można na tej podstawie obczaic aczkolwiek to piec gitarowy i nagranie z komorki:D
http://www.youtube.com/watch?v=nKSFVJhVgQs
scar1192
Posty: 172
Rejestracja: 2010-01-28, 22:04
Lokalizacja: Toru

Post autor: scar1192 » 2010-10-26, 03:09

o.O no to szacun, bo... :
-pierwsze wioslo a wykonczenie super,
-aluminium...
-kurde, design !
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2010-10-26, 20:41

Wspaniale wioslo! Wspomniana przez Ciebie konstrukcja laczona gryf-mostek w alu to wymysl Travis Beana .

Obrazek
harvester88
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-26, 02:10

Post autor: harvester88 » 2010-10-27, 20:26

Tak naprawde nie słyszałem o tym basie o którym wspomniałeś. Pomysł zrodził się w mojej głowie po obejrzeniu filmiku z yt phaedrus aluminum bass czy cos w ten desen. Tak samo z wiolonczelową głowką, myślalem ze bede pionierem a sie okazało ze gdzies robia basy z takimi glowkami. Na jakims live unplugged zespolu Stone Temle Pilot widzialem, jakby ktoś przypadkiem wiedzial co to za bas to bede wdzieczny za info;]
jazzgott
Posty: 82
Rejestracja: 2009-06-28, 09:53

Post autor: jazzgott » 2010-10-28, 11:13

Piękna gitara.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ