Korpus basowy

Dyskusje na temat budowy gitar basowych.

Moderator: poco

Kholgar
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-20, 09:04
Lokalizacja: Świerzna / Oleśnica / Wrocław

Korpus basowy

Post autor: Kholgar » 2012-07-20, 09:23

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum, więc przy okazji chciałbym się przywitać. Na imię mam Adrian, gram na basie od około 8 miesięcy, dzięki kumplom z zespołu (oni mnie namówili jak i nauczyli, chociaż daleko mi do perfekcji). Lutnictwem zacząłem się interesować jakiś miesiąc temu, miałem okazję pomóc w składaniu basu lutniczego. Jako, że od czegoś trzeba zacząć, chciałbym stworzyć swój własny korpus basowy. Będę go robił głównie sam, chociaż pomocy w razie czego będę miał dużo. Jednak mam pewien problem, z którym zwracam się do Was, drodzy forumowicze. A mianowicie, swój pierwszy korpus zaplanowałem zrobić z mahoniu lub jesionu. Chciałbym, abyście polecili mi jakiś na prawdę miły dla oka korpus, który pasuje do główki od Ibanezów (jak np. GSR 180,190,200 etc.), gdyż aktualnie zrobiłem już taki. Jeżeli zły dział, najmocniej przepraszam już z góry, jednak "ciekawe konstrukcje" wydaje mi się najbardziej odpowiednim do tego. Mile widziane załączone schematy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
popik10

Post autor: popik10 » 2012-07-20, 10:26

Do tej główki pasuje kształt ibaneza GSR 180,190,200 etc. :-D
Lub jakiegoś majo
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ