Gittler Guitar

Opisy interesujących rozwiązań , komentarze tychże itd...

Moderator: Jan

pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-08-10, 15:40

Ponieważ jesteśmy na forum lutniczym pytanie: jak (jako w większości w końcu lutnicy) oceniacie brzmienie i jakość tej gitary klasycznej: http://w137.wrzuta.pl/audio/0sFwQzgal1B/faro ?
PS. Proszę wziąć pod uwagę, że jest to mp3 - 128 kb oraz fakt, że nagranie nie było poddane żadnej obróbce upiększająco-masteringowej.


Poniewaz jestesmy w watku o Gittler Guitar pozwole sobie upomiec kolege Pickupsa ... Twoj post jest nie na miejscu , tutaj rozmawiamy zupelnie na inny temat , Twoje wtracenie sabotuje cala dyskusje . Otworz sobie nowy temat w miejscu do tego przeznaczonym i usun ten post jak najszybciej...
Ostatnio zmieniony 2013-08-11, 01:21 przez pickups, łącznie zmieniany 1 raz.
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-08-11, 11:29

Myślę, że ten post jest jednak na miejscu, ponieważ nagranie zawiera (przyznam się tu do pewnej "prowokacji") odtworzony przez syntezator karty SW1000XG plik midi (ważący zaledwie 10,4 kB). Jest to plik w formacie midi XG zarejestrowany przetwornikiem gitarowym midi, o czym tu właśnie piszemy.
Próbkę dźwiękową sam zgrałem i umieściłem w internecie.
Chciałem w ten sposób pokazać zaawansowanie techniczne systemów midi w technice gitarowej.

Twoje twierdzenie o "sabotażu całej dyskusji" jest więc nadmiarowe, niewyważone i po prostu niegrzeczne.

[ Komentarz dodany przez: kombinat: 2013-08-11, 15:41 ]
Twoje ostatnie zdanie również jest nadmiarowe, niewyważone i po prostu niegrzeczne. Jeszcze musiałeś podkreślić, żeby brzmiało dosadniej?
Kolejne posty nie na temat będą kasowane, jak chcesz o tym podyskutować to zapraszam do stosownego działu lub na priv do admina.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-08-11, 16:13

Wiem,ze teraz już napisałeś co to jest ale wcześniej bym napisał to samo, pomimo,że nie jestem znawcą klasyków, ale na moje uch to i tak brzmi jak ktos gra na klawiszach ;) Nie wiem jak wyrazić o co mi chodzi. Brakuje czegoś po prostu. Sam mam klawisze z midi w domu i juz testowałem różne rzeczy też ;)
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-08-11, 17:21

Masz rację PINIU, po dokładnym wsłuchaniu się można oczywiście czegoś tam się „dosłuchać”. Lecz plik midi był po nagraniu odtworzony samplerem karty z 1998 roku, która ma pokładzie zaledwie 20 MB RAM-u (co na dzisiejsze standardy jest wielkością nikczemną) i w tej małej pamięci zawarte jest ponad 1200 instrumentów!!! Jak to Japończycy zrobili ?...
Wykorzystując współczesne banki o pojemności gigabajtów na instrument myślę, że zabrzmiałby to niemal perfekcyjnie.

Koledzy Kombinat oraz Zenek_Spawacz:
Ten wątek poświęcony jest gitarom i gitarowej technice midi, czyż nie? Proszę mi więc wskazać, w którym miejscu moje posty są „nie ma temat”?
Oskarżenie o „sabotowanie dyskusji” zwaliłbym na karb upałów, tylko że one się skończyły...
Z pisania na priv do Admina nie skorzystam, bo i On nie skorzystał z tej formy pisząc wprost na Forum insynuacje pod moim adresem.
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2013-08-11, 17:47

pickups pisze:To jest gitarowy sterownik midi. Nie gra toto samo z siebie - gra bankami brzmień.
Kolego Pickups , wioslo Gittlera nie jest tylko sterownikiem MIDI a ma te opcje , dodana wiele lat po zbudowaniu pierwszych egzemplarzy. Gitara powstala jako minimalistyczny design "normalnego" instrumentu elektrycznego , midi to jest tylko dodatek. Prosze o nie podawanie nieprawdziwych informacji ...
Instrument mial zawsze problemy z wejsciem na rynek przede wszystkim dlatego , ze ksztalt nie jest wygodny , podobny problem mial zreszta rowniez Steinberger i reszta gitar "bezkorpusowych".

Jeszcze mala uwaga o utworze ... To przyklad , jak technika cyfrowa moze okroic mozliwosci normalnego instrumetu.
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-08-11, 19:49

Zenek_Spawacz pisze:...Kolego Pickups , wioslo Gittlera nie jest tylko sterownikiem MIDI a ma te opcje , dodana wiele lat po zbudowaniu pierwszych egzemplarzy. Gitara powstala jako minimalistyczny design "normalnego" instrumentu elektrycznego , midi to jest tylko dodatek. Prosze o nie podawanie nieprawdziwych informacji ...
Szanowny Kolego Zenek_Spawacz, dobrze, że emocje nieco wygasły, ale (widzę) nie do końca.
Mnie ta konstrukcja kompletnie nie rusza. A zarzuty o "podawanie nieprawdziwych informacji" proszę kierować nie do mnie, tylko do autorów podanej przez Autora wątku strony (przypominam: http://gittlerinstruments.com/ ), na której jednoznacznie pisze "co to za gitara i dlaczego".
Tyle w temacie.
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2013-08-11, 22:55

Pickups , pozwole sobie napisac bezposrednio i dobitnie . Naucz sie czytac kolego albo popraw swoj angielski. Wlasnie na stronie Gittlera jest wszystko dokladnie opisane. Stwierdziles w swoim poscie , ze gitara jest tylko sterownikiem MIDI i nie gra "toto z siebie a gra bankami brzmien " - co jest ewidentna bzdura. Prosze pisz jak jest a nie jak Ci sie wydaje , wprowadzasz w blad uzytkownikow forum i tym samym czynisz zamieszanie. Zamiescilem ostrzezenie poniewaz rzecz poszla jeszcze dalej i zaczales umieszczac pliki mp3 w temacie o instrumentach Gittlera , ktore przez kilkadziesiat lat nie mialy nic wspolnego z technika MIDI a kojarzyly sie przede wszystkim z minimalistycznym designem. Twoja zagadka ma wiec niewiele wspolnego z gitarami tego producenta. Wlasnie dlatego , ze jest to forum lutnicze takie gafy jak Twoja nie powinny miec miejsca. Dyskusja sie rozmywa i zamiast o wadach i zaletach konstrukcji Gittlera zaczyna sie slowna przepychanka nie majaca nic wspolnego z meritum sprawy. Na przyszlosc prosze o dokladniejsze sprawdzanie faktow i powazniejsze traktowanie tematow ...
ODPOWIEDZ