Wgniecenie na gryfie

Dyskusje na temat budowy gitar akustycznych.

Moderator: poco

andoraw
Posty: 38
Rejestracja: 2015-05-22, 09:41

Wgniecenie na gryfie

Post autor: andoraw » 2015-07-22, 15:10

Witam Serdecznie

W gitarze akustycznie po jakimś...uderzeniu zrobiło się wgniecenie na gryfie z tyłu, lakier nie odprysnął ale jest dołek. Czym to najlepiej radzilibyście uzupełnić?

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Wgniecenie na gryfie

Post autor: Jerzy S » 2015-07-22, 19:32

Że tak powiem, niezłe musiało być uderzenie :) Mi kiedyś na akustyka (leżącego w futerale) spadł taboret perkusyjny i zrobił mniejszą dziurę :)
Jeśli Ci nie przeszkadza w graniu anie nie naruszyło konstrukcji gitary, nie ruszaj.
andoraw
Posty: 38
Rejestracja: 2015-05-22, 09:41

Re: Wgniecenie na gryfie

Post autor: andoraw » 2015-07-23, 12:56

W sumie to nie wiem jak to się stało...po pewnej imprezce budzę się rano wyciągam wiosełko z futerału a tu taki numer, ja raczej uważam na instrument nawet po pijoku;-) ale też zawsze dam każdemu pograć. Właśnie trochę przeszkadza przy graniu wszystkiego na trzecim progu najbardziej przy G i C barowym czuć pod kciukiem ten dołek. Myślałem że może to zalać lakierem bezbarwnym i zrobić lekką polerkę tego miejsca a reszta "wyślizga" się już od palca. Reszta gitary sprawna.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Wgniecenie na gryfie

Post autor: poco » 2015-07-24, 12:33

Nieźle się naparzałeś na wiosła, że aż taki dół się zrobił. :mrgreen:
Tak jak napisał jurbastek, ja też bym nie ruszał, no chyba, że trochę złamał krawędzie. Twoja opcja też jest do przyjęcia, tylko dobierz właściwy lakier/żywicę, ale nie drzyj aż do gołego , bo potem, to już będzie/może być co innego.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Makowy
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-21, 22:07
Lokalizacja: Dublin

Re: Wgniecenie na gryfie

Post autor: Makowy » 2015-07-24, 14:11

Jeśłi nie zależy nam na wyglądzie, a tylko gładkości, można na zmatowiony wgniot nalać lekko kleju CA i zasypać mahoniowym pyłem. Zeszlifować i operację powtarzać aż do uzyskania wypełnienia. Potem wyrównać, przejechać gradacjami wodnych papierów w górę i wypolerować. Zalety - szybka naprawa, poleruje się na lustro, nie czuć nic pod ręką. Wady - zostaje plama w kolorze pyłku, który zastosowaliśmy, więc będzie na pewno widoczne jako wypełnienie.
andoraw
Posty: 38
Rejestracja: 2015-05-22, 09:41

Re: Wgniecenie na gryfie

Post autor: andoraw » 2015-07-24, 14:54

Dzięki serdecznie za informacje:) Wydaje mi się że najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie zalanie tego lakierem lub żywicą i wypolerowanie, te wgniecenie nie jest aż takie duże. Krawędzie delikatnie wyszlifowałem. Jaki lakier byście polecili do tego celu? Najlepiej jakąś małą puszeczkę;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ