Zmiana mostka

Dyskusje na temat budowy gitar akustycznych.

Moderator: poco

Tio
Posty: 43
Rejestracja: 2014-04-12, 12:54

Zmiana mostka

Post autor: Tio » 2014-04-13, 15:48

Witam,
dorwałem ostatnio gitarę akustyczną, niski model, nie wart całej pracy, którą w nią chcę włożyć ale taką mam zachciankę i nic na to nie poradzę : ) zastanawiam się jaki efekt będzie miało zastąpienie oryginalnego mostka akustyka mostkiem od gitary elektrycznej. Miałby to być mostek tune-o-matic SUNG IL BM022 (dechy lespaulo-podobne chyba takie mają). Taki był plan od początku, do tego dodać piękny defilowski strunociąg ale naszła mnie myśl czy w takim przypadku w ogóle jakikolwiek dźwięk będzie się z takiej gitary wydobywał? Gitara dodatkowo będzie posiadała pick-upa.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-04-13, 17:44

Może jednak drogi kolego najpierw wytrzesz buty przed wejściem do "domu" , przywitasz się i przedstawisz ktoś zacz, a potem możemy porozmawiać. Regulamin obowiązuje wszystkich.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2014-04-13, 17:46

Cześć,

nie chcę Cię zniechęcać i odwodzić od ciekawych pomysłów, ale tak sobie myślę, że chyba na nieodpowiednie forum trafiłeś. To forum lutnicze i raczej interesuje nas jakość i poważne podejście do kwestii budowy instrumentów. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego w internecie, poszukaj.
pozdrawiam
Piotr
pozdrowienia
Piotr
Zablokowany