Elektroakustyk K Yairi.

Dyskusje na temat budowy gitar akustycznych.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Elektroakustyk K Yairi.

Post autor: palisander » 2012-08-18, 22:20

Powitać!

Ostatnio trafiła do mnie gitarka Made in Japan firmy K Yairi. Niby jest to manufaktura na większą skalę, ale powiem szczerze, że gitara była wykonana wręcz perfekcyjnie. Została zakupiona okazyjnie w Kolonii kilka lat temu i poddana pewnym innowacjom ( wymiana elektroniki na EPM np.), ale pod względem lutniczym gitara była rewelacyjna. Model DY 62 C.

Brzmienie, sustain, projekcja i akustyka instrumentu w zasadzie bez zastrzeżeń. Co tu dużo gadać... ? Gdyby kiedyś komuś wpadło coś takiego w ręce do kupienia warto otworzyć szerzej oczy i pomacać oraz sprawdzić stan instrumentu. Jeśli tylko ktoś nią nie rzucał lub na niej nie pływał po jeziorze to instrument jest pierwsza klasa. W Polsce firma jest mało znana i raczej są to może trochę na wyrost mówiąc unikatowe instrumenty. Polecam też wertowanie ich strony.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-08-21, 12:36

Dasz jakieś fotki??
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-08-22, 19:17

Witam.

Niestety nie mam żadnych fotek. Szybkie zrzucenie strun było i naprawa gniazda bo znajomy muzyk miał już granie wieczorem w klubie. Gitara ogólnie jak wszystkie typu Dreadnought. Widać jednak dla wprawnego oka japońską dokładność i robotę co bardzo korzystnie odbija się na brzmieniu instrumentu na sucho , a ze zmieniona elektroniką na EPM też daje radę... Ogólnie bardzo przyjemna w ,, dotyku" i chyba egzemplarz też udany. No i piękny heban makasar na podstrunnicy mimo, że na stronie podają , że to palisander. Tutaj strona i model.
http://www.yairi.com/gtrmdspc/kymd_spc/ ... 2_fin.html


Pozdrawiam.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-08-24, 07:32

Ooo.. proszę.. i takie mi się właśnie podobają.
ODPOWIEDZ