Zlecę wykonanie kopii Fendera

Czyli ogłoszenia.

Moderator: Jan

echoes
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-20, 21:33

Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: echoes » 2017-01-20, 21:42

Witam, poszukuje lutnika który wykona kopie Fendera Stratocastera dobrej jakości , interesuje mnie dokładna kopia - z logo na główce, ponieważ nie jestem w stanie znaleźć choćby przyzwoitego nowego Strata w Polsce w rozsądnej cenie po tych podwyżkach.
Jak to możliwe że rok temu Fender David Gilmour Custom Shop kosztował 11 tyś nowy, a dziś kosztuje 19 tyś ?

Proszę o ewentualne propozycję współpracy na maila, lub polecenie pracowni która może take zlecenie wykonać.
dawidciemiega@gmail.com

Dziękuję
Ostatnio zmieniony 2017-01-21, 00:00 przez echoes, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrkol7
Posty: 130
Rejestracja: 2016-03-13, 15:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: piotrkol7 » 2017-01-20, 22:19

Witam,
Kolega powinien najpierw poszukać odpowiedniego działu i się w nim przywitać ;-)
Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: PiotrCh » 2017-01-20, 23:18

Kolega Piotrek to nie ma właściwego podejścia do klienta:)

https://www.youtube.com/watch?v=YcIeJp2ar0E
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: Jerzy S » 2017-01-21, 00:15

echoes pisze:Witam, poszukuje lutnika który wykona kopie Fendera Stratocastera dobrej jakości , interesuje mnie dokładna kopia - z logo na główce...
Witaj!
Ale z tego co napisałeś chcesz by ktoś zrobił podróbę gitary a to jest przestępstwo. Nie żebym się czepiał ale jeśli ja bym "chorował" na Fendera to bym kupił Fendera i tyle. A jeśli bym chciał mieć dobra gitarę, to bym szukał tej jedynej dla siebie bez względu na logo. Wybacz krótki wywód, ale równolegle toczy się wątek o tematyce paralelnej. :)
echoes
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-20, 21:33

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: echoes » 2017-01-21, 00:28

Masz rację , owszem.
Ja mam już kilka Fenderów w swojej kolekcji. Gram od 17 lat.
Aktualnie sprzedawane gitary są coraz gorszej jakości a ich ceny nie mają nic wspólnego z jakością, jest problem z dostępnością itd itd , nie ma mowy o tym żeby w Polsce sobie przebierać w modelach i wybrać ten jedyny dla siebie , o czym Ty w ogóle mówisz ;) widziałeś żebyś w jakimś sklepie było kilka topowych modeli Fendera do wyboru i koloru ? , niektórych wersji w ogóle tutaj w życiu nie zobaczysz. Ja potrzebuje do kolekcji jedną gitarę, a ponieważ gram tylko na Fenderach, to chce żeby był to też Fender i już. Nie interesuje mnie czy to przestępstwo czy nie , skoro nie ma możliwości zakupu w sklepie. Kiedy kupowałem ostatni model - czas zamówienia wyniósł 5 miesięcy poprzez dystrybutora, przychodzi jedna sztuka i musisz ją kupić bo płacisz zaliczkę, dzięki za takie coś..
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: PiotrCh » 2017-01-21, 00:50

Ja potrzebuje do kolekcji jedną gitarę, a ponieważ gram tylko na Fenderach, to chce żeby był to też Fender i już.
A reszta to fendery czy tak jak ten, którego jeszcze nie ma? Bo to nie będzie fender.
pozdrowienia
Piotr
echoes
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-20, 21:33

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: echoes » 2017-01-21, 01:02

Reszta to Fendery kupione oryginalnie/używane od kolekcjonerów. Niektóre sprzed wielu lat - porządne gitary, mam amerykańskie, mam japońskie, mam meksykańskie. Mam wielki sentyment do Fendera , ale to co obecne robi ta firma to skandal, tak samo jak Canon - skończył się czas solidnego sprzętu , teraz albo płacisz fortunę za coś hie-end albo kupujesz dziadostwo.

Aha - i nie mówcie mi że gitara musi być wybrana ta jedna jedyna, bo mnie to śmieszy zwyczajnie. Nie ma czegoś takiego. Gitara ma być dobrze wykonana, starannie i solidnie i to wszystko. Miałem okazję rozmawiać osobiście z Davidem Gilmourem , tak jak i wielu innych świetnych gitarzystów mówi - jeśli potrafisz grać, to wystarczy Ci dobrze zrobiona gitara w której wszystko jest jak należy. Kultowy Black Strat Gilmoura wcale nie był i nie jest jakimś wyjątkowym Fenderem , ale ludzie zrobili z tego jakiś kult.
Victor
Posty: 163
Rejestracja: 2014-04-27, 13:23
Lokalizacja: UK

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: Victor » 2017-01-21, 01:50

echoes pisze:...Aha - i nie mówcie mi że gitara musi być wybrana ta jedna jedyna, bo mnie to śmieszy zwyczajnie. Nie ma czegoś takiego. Gitara ma być dobrze wykonana, starannie i solidnie i to wszystko. Miałem okazję rozmawiać osobiście z Davidem Gilmourem , tak jak i wielu innych świetnych gitarzystów mówi - jeśli potrafisz grać, to wystarczy Ci dobrze zrobiona gitara w której wszystko jest jak należy...
Tak i owszem to święta prawda. Jak ktoś umie grać, to zagra na wszystkim. Tylko, czy gra na każdym z tych instrumentów sprawi mu taką samą frajdę? Czy będzie to odpowiednie brzmienie, dostosowane do preferencji grającego i stylu muzyki (np)? Czy gitara będzie "leżeć w dłoni" tak jak się lubi?
Aby nie szukać za daleko i zbyt dużo nie pisać to: Dlaczego akurat fender a nie na przykład ibanez, lub gibson? Przecież oni też robią dobre gitary...
Podsumowując: Może nie ta jedna jedyna, ale na pewno nie każda.
popik10

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: popik10 » 2017-01-21, 02:01

Panowie. Zaczyna się dyskusja tt. wyższości...
Człowiek ma problem. Pomóżcie :-)
Mnie się ciśnie na usta tylko jedno imię zakręconego na Fendery.
Ale jeśli sam się nie odezwie to milczę ☺
Bardziej interesuje mnie jak autor wyobraża sobie tę kopię.
Bo np polski jesion to nie to samo co amerykański, itp itd.
Ja finalnie w obu gitarach widzę dużo różnic i to bynajmniej nie w wyglądzie.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: PiotrCh » 2017-01-21, 11:19

Witam, poszukuje lutnika który wykona kopie Fendera Stratocastera dobrej jakości
No właśnie Piotr - tu jest problem. Której to gitary dobrej jakości kopia miałaby być wykonana. Przecież fanderów (różnych modeli) dobrej jakości jest pewnie cała masa.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: molu » 2017-01-21, 11:48

Przecież materiały to nie problem.. jeżeli klient płaci, to nie ma problemu z zakupem jesionu bagiennego, olchy, czy też dowolnego drewna, które sobie zażyczy. To samo z osprzętem.. chce najwyższej klasy - proszę bardzo. Tylko to nie będzie Fender. To będzie co najwyżej replika, kopia.. gitara typu stratocaster. Chcesz Fendera, to kup Fendera. Żadna naklejka nie zrobi z instrumentu oryginalnego produktu.
Oczywiście znajdziesz bez większego problemu pracownię, która taką gitarę wykona.

T.
popik10

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: popik10 » 2017-01-21, 14:26

Właśnie, i Darek ujął to właściwie.
Nawet jeśli ktoś sobie życzy kopię jakiejś gitary. A autor wątku sam mówi, że dostęp do niej jest "żaden"
To jak ją wykonać?
Sieć pełna jest standardowych wymiarów, ale autoryzowane modele to inna bajka.
Wystarczy niewłaściwy profil gryfu i zleceniodawca może oddawaj kasę.
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: Tanto » 2017-01-21, 18:25

Jak się domyślam, to chodzi o 'David Gilmour Custom Shop'.
Dziwi mnie tylko to że autor tematu w poszukiwaniach ogranicza się do Polski, przecież w przypadku instrumentu za kilkanaście tysięcy koszt wybrania się do jakiegoś 'sklepiku osiedlowego' w Berlinie lub Londynie raczej nie przeraża.
No chyba że rzeczywiście chodzi o to aby ten instrument dobrze wyglądał w kolekcji i udawał strata. Ja tam się nie znam, ale do zrobienia idealnej kopii, to chyba trzeba by było mieć oryginał pod ręką żeby wyłapać wszystkie niuanse np. profil gryfu o którym wspomniał Popik.
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: Jerzy S » 2017-01-21, 21:20

A to nie można nawiązać kontaktu bezpośrednio z kimś z Fendera, i zrobić sobie gitary na zamówienie? Może ja naiwny jestem, ale jakbym "chorował" na konkretny model i MUSIAŁBY być z konkretnym logo i do tego najlepiej wyprodukowany "tymi" rękami, oczywiście do tego musiałoby mnie być stać (taki szczegół) to bym uderzy do źródła, a nie szukał imitacji z nakleją na główce.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zlecę wykonanie kopii Fendera

Post autor: PiotrCh » 2017-01-22, 01:06

:) Ciekawe jakie są reguły gry - w czym ma być osiągnięte podobieństwo (drewno, geometria, lakier, hardware, brzmienie) i jak mogłoby być weryfikowane.
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ