Regulacja gryfu fretless

Wszystko związane z lutnictwem, a nie pasujące do innych działów

Moderator: Jan

bassmaniac
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-23, 13:05
Lokalizacja: bdx france

Regulacja gryfu fretless

Post autor: bassmaniac » 2017-06-23, 13:32

dziendobry wszystkim pytanie pojawilo sie juz pewnie - przepraszam pierwszy raz tutaj na lonie forumowym. nie znalazlem tego czego szukam

oczywiscie chce wyregulowac gryf we fretku - transformowalem go z progowca porzadny precel z lat 80 vester italy. gada dobrze tylko mam watpliwosci co do regulacji.
gryf lezal 1.5 roku z popuszczonym trussem na maxa. teraz zalozylem struny grube 0.65 1.17 cala ale to nic naciagnalem go leciutko i lodeczka nie wystepuje wogole tylko taka mnini szparka na VIII.

regulacje przeprowadzic jak w progowcu z ta roznica ze na 8 progu mierzyc szczeline pomiedzy podstrunnica i struna zamiast miedzy progiem i struna?
przyciskajac np strune E dzwiek F i za gryfem? czy jakos inaczej siodelko juz wypilowane bo kupilem nowe.

moze ktos moglby podeslac linki do matrialow lub instrukcje?

brzmi swietnie - zalozylem kondensator 1 µf jak montowano w pierwszych preclach i powiem tyle tyle ciepla to dala mi tylko moja mama!!!
tak on sie prezntuje
https://scontent-mrs1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=594F35AE

https://scontent-mrs1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=594F2728


DZIEKUJE I POZDRAWIAM
bassmaniac
Posty: 4
Rejestracja: 2017-06-23, 13:05
Lokalizacja: bdx france

Re: Regulacja gryfu fretless

Post autor: bassmaniac » 2017-07-03, 20:29

bassmaniac pisze:dziendobry wszystkim pytanie pojawilo sie juz pewnie - przepraszam pierwszy raz tutaj na lonie forumowym. nie znalazlem tego czego szukam

oczywiscie chce wyregulowac gryf we fretku - transformowalem go z progowca porzadny precel z lat 80 vester italy. gada dobrze tylko mam watpliwosci co do regulacji.
gryf lezal 1.5 roku z popuszczonym trussem na maxa. teraz zalozylem struny grube 0.65 1.17 cala ale to nic naciagnalem go leciutko i lodeczka nie wystepuje wogole tylko taka mnini szparka na VIII.

regulacje przeprowadzic jak w progowcu z ta roznica ze na 8 progu mierzyc szczeline pomiedzy podstrunnica i struna zamiast miedzy progiem i struna?
przyciskajac np strune E dzwiek F i za gryfem? czy jakos inaczej siodelko juz wypilowane bo kupilem nowe.

moze ktos moglby podeslac linki do matrialow lub instrukcje?

brzmi swietnie - zalozylem kondensator 1 µf jak montowano w pierwszych preclach i powiem tyle tyle ciepla to dala mi tylko moja mama!!!


DZIEKUJE I POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ