Mostek t. Kahler, gryf z wypchanym prętem?

Wszystko związane z lutnictwem, a nie pasujące do innych działów

Moderator: Jan

Grzesiek75
Posty: 22
Rejestracja: 2014-04-12, 19:39
Lokalizacja: śląsk

Mostek t. Kahler, gryf z wypchanym prętem?

Post autor: Grzesiek75 » 2015-11-28, 15:11

Wpadła mi w ręce gitara, w której zamontowany jest mostek typu Kahler, ale jakiś patafian potraktował go od spodu gumówką jak na foto. Czy można go jeszcze uratować, frezowanie nie za bardzo ponieważ wyjdzie ośka siodełek?! Mocowany jest ten mostek na śrubach tak jak mostki Tune o Matic?
Obrazek

Dodatkowo w gryfie pręt wypchnął na środku listewkę zaślepiającą, czy dobrze dedukuję, że trzeba usunąć starą i dorobić nową?!
Obrazek
Obrazek
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Mostek t. Kahler, gryf z wypchanym prętem?

Post autor: poco » 2015-11-29, 02:50

Nie wiem, co tam może być spieprzone w tym mostku. Ślady po użyciu jakiegoś urządzenia szlifującego tylko są i nic poza tym.
Chcesz się ich pozbyć, to rozmontuj całość na części i pilnikiem, na papierze ściernym , ręcznie wyrównaj te rysy. A przecież ich i tak nie będzie widać, więc nie za bardzo widzę potrzebę.
Co do pręta wypychającego zaślepkę, to też coś mi tu nie leży.
Wypchnięcie takie jest prawie niemożliwe, chyba, że od nowości było nie wklejone lub słabo wklejone. Może też być skutkiem złego wklejenia przez poprzedniego naprawiającego - też wymieniał zaślepkę.
Jeżeli pręt reguluje,zaślepka nie wykonuje ruchów, to zostaw to w spokoju. Wymienić zawsze zdążysz.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Grzesiek75
Posty: 22
Rejestracja: 2014-04-12, 19:39
Lokalizacja: śląsk

Re: Mostek t. Kahler, gryf z wypchanym prętem?

Post autor: Grzesiek75 » 2015-11-29, 16:26

poco pisze:Nie wiem, co tam może być spieprzone w tym mostku. Ślady po użyciu jakiegoś urządzenia szlifującego tylko są i nic poza tym.
Pozdrawiam, Ryszard
Boję się, że nie będzie ten mostek "siedział " tak jak powinien na śrubach?!
darek pisze:Między którymi progami ten skunks wyszedł?
widać go między 7 a 9 progiem!
ODPOWIEDZ