Bardzo cienka szyjka gryfu

Wszystko związane z lutnictwem, a nie pasujące do innych działów

Moderator: Jan

Nergal666
Posty: 53
Rejestracja: 2015-08-01, 09:52

Bardzo cienka szyjka gryfu

Post autor: Nergal666 » 2015-11-06, 15:16

Witam! Podczas konstruowania mojego pierwszego basu napotkal mnie problem z gryfem. Nie zauwazyle ze jedna listewka byla znacznie znacznie wygieta, wkleilem ja w srodku (material zkleilem z 5 kawalkow) a w niej mialem frezowac kanal na pret. (beda dwa prety spokojnie-to gryf to basu 6 strunowego). Material jakiego uzylem to prawdopodobnie mahon jakas bardzo ciemna odmiana i niezwykle twarda albo wenge. Bardzo przypomina wenge - kolor ma taki sam. Nie wiem co to za drewno, ma duza porowatosc (mam tego drewna baaaardzo duzo, jest niemilosiernie twarde cyrkulatka srednio sobie z nim radzi) i po bokach klon. CZy wyrownac to na grubosciowce az wyrownam razem z ta dziura ktora powstala przez krzywa listewke (Wtedy szyjka bedzie miala max 1,5cm) czy moge tam wkleic jakies drewno zeby wyrownac? Pozdrawiam i jak zawsze przepraszam za brak polsich znakow
Małymi kroczkami do przodu :-)
Witheltz
Posty: 153
Rejestracja: 2012-02-01, 14:57
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Bardzo cienka szyjka gryfu

Post autor: Witheltz » 2015-11-07, 07:47

Witam. Te 15mm uzyskasz przed przyklejeniem podstrunnicy? Jeśli tak to po naklejeniu podstrunnicy o grubości 8mm zyskujesz już 23mm co przy dwóch prętach daje już satysfakcjonującą grubośc do dalszej obróbki.
Pozdrawiam Paweł B.
ODPOWIEDZ