Dwie Axisowe gitarki

Miejsce na zdjęcia i opisy zbudowanych instrumentów

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
Rafaelo
Posty: 42
Rejestracja: 2017-05-06, 12:17
Lokalizacja: Ustka

Dwie Axisowe gitarki

Post autor: Rafaelo » 2019-05-05, 13:12

Zawsze chciałem zrobić dwie identyczne gitary. Z tego samego drewna (nawet kawałka) , z takim samym oprzyrządowaniem (co do śrubki). Jedyna różnica to kolor i przetworniki !! W pomarańczowej Merlin PAF Alnico 5 , w drugiej SD Pearly Gates. No i ......... różnice są.. :) ;) Wiem że nie uniknąłem paru (na szczęście) drobnych błędów , ale nauka zaprocentuje na przyszłość.
Załączniki
IMG_0822.JPG
IMG_0826.JPG
IMG_0827.JPG
IMG_0840.JPG
IMG_0843.JPG
IMG_0845.JPG
IMG_0859.JPG
IMG_0868.JPG
IMG_0870.JPG
Love Harmony & Rock'n Roll
popik10

Re: Dwie Axisowe gitarki

Post autor: popik10 » 2019-05-05, 14:04

Jakie wnioski brzmieniowe?
I jaka specyfikacja?
Awatar użytkownika
Rafaelo
Posty: 42
Rejestracja: 2017-05-06, 12:17
Lokalizacja: Ustka

Re: Dwie Axisowe gitarki

Post autor: Rafaelo » 2019-05-05, 16:03

Korpus - olcha , top - 6 mm topola czeczot , 3 mm żywica epoksydowa zalewowa. Tył czarny, całość wykończona nitro.
Gryf - przykręcany, klon oczkowy, podstrunnica ten sam klon, pręt dwustronny, znaczniki masa perłowa, progi sintoms 2,4 mm
siodełko- graph tech (pom.) , mosiądz (nieb.) Wykończenie olej duński.
Mostek - Schaller 3D 6
Klucze - Framus blok.
Przetworniki - Seymour Duncan Pearly Gates set.(nieb.) Merlin PAF Alnico 5 set. (pom.)
Pot. Bourns 1vol. 1 ton. Przełącznik Mec on on on dpdt3
Struny Elixir optiweb 9-42


Wnioski brzmieniowe? - Ciężko mi opisywać , każdy ma swoje doznania . Ogólnie oba sety dają dużo środka . SD brzmi dla mnie lepiej (cena ;)) bardziej klarownie . Takiego brzmienia się spodziewałem i oczekiwałem. Chciałem uzyskać coś oryginalnego co pogodzi twang singla i moc humba w ciężkim mahoniu.....

Nie czuję się uprawniony do opisywania brzmienia ..... Gitarki będą ogrywane przez paru gitarzystów ( ja się takowym nie czuję) więc się dowiem co to wyszło ;)
Love Harmony & Rock'n Roll
ODPOWIEDZ