Raw Predator 7

Miejsce na zdjęcia i opisy zbudowanych instrumentów

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
Ravendeth
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-23, 12:07

Raw Predator 7

Post autor: Ravendeth » 2018-10-09, 19:47

Świeżynka ode mnie. Zadanie jakie mi postawiono to 7-ka ze skalą 24.75, która z założenia miała wyglądać surowo i brudno. Surowo jest wszędzie, brudno zostawiłem jednak bardziej z tyłu, jakoś nie mogłem się przemóc. Nietypowym rozwiązaniem jest powiększony zapas podstrunnicy nad najgrubszą struną, zresztą cały profil gryfu jest także mocno spersonalizowany, od góry jest bliżej do profilu D, natomiast od dołu dość płaskie C. Z tego co mi wiadomo docelowo będzie stosowane 6 strun dość standardowej grubości + na pozycji 7 drut zwinięty z którejś z bydgoskich linii tramwajowych. Przekładki z wenge są wklejone do połowy korpusu co dało całkiem miły efekt. No i to chyba tyle, logo z tyłu to pierwsze zabawy z fluorescencyjną żywicą epoksydową, kusi mnie bardzo szersze zastosowanie tego materiału.

Korpus: Jesion / Klon Falisty / Wenge
Gryf: Klon Falisty
Podstrunnica: Heban
Konstrukcja Set-thru
Skala: 24.75
Finish: Olej Tekowy
Progi: 22/24 Dunlop 6130
Mostek: Tune-o-matic Tone Pros
Klucze: Gotoh Blokowane
Pickup: Bare Knuckle Aftermath
Pokrętło: 1xVolume

Pozdrawiam,
Rafał
Załączniki
Forum9.jpg
Forum8.jpg
Forum10.JPG
Forum7.jpg
Forum6.jpg
Forum5.jpg
Forum3.JPG
Forun4.JPG
Forum1.JPG
Pozdrawiam,
Rafał
Awatar użytkownika
DR4MA
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-26, 11:25
Lokalizacja: Będzin

Re: Raw Predator 7

Post autor: DR4MA » 2018-10-09, 21:26

Najs. Uwielbiam takie wykończenie jesionu.
Pozdrawiam.
DR4MA.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Raw Predator 7

Post autor: PiotrCh » 2018-10-10, 14:06

olejowe wykończenie wymiata - przepiękna satyna.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Raw Predator 7

Post autor: PiotrCh » 2018-10-11, 20:55

Nikt nie pyta - to ja zacznę:)

Czy wypełniałeś pory przed olejowaniem? Ile warstw oleju? Jakie zauważyłeś różnice pomiędzy olejowaniem tym konkretnym specyfikiem a innymi olejami?
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Ravendeth
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-23, 12:07

Re: Raw Predator 7

Post autor: Ravendeth » 2018-10-12, 09:30

Nie wypełniałem porów. Przy jesionie i klonie, które są użyte nie widziałem zupełnie takiej potrzeby, szczególnie że zazwyczaj zależy mi na bardzo naturalnym wyglądzie. Warstw poszło ogólnie 7. Używam oleju tekowego od Rustins i w sumie mam porównanie tylko z ich olejami, bo jakoś tak wzbudzili jako jedyni moje zaufanie. W oleju tekowym podoba mi się połyskliwość, jaką się uzyskuje w przeciwieństwie do np. Danish oil gdzie idzie to w typową satynę. W standardowym tungowym brakuje mi tej powłoki jaką daje teak oil i Danish oil, więc zdecydowanie preferuję te dwa i być może w jakimś kolejnym projekcie skuszę się na tę drugą opcję, czyli satynowe wykończenie. Obecnie dzięki tej gitarze utwierdziłem się, że efekt z oleju tekowego jest zdecydowanie moim faworytem.
Pozdrawiam,
Rafał
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Raw Predator 7

Post autor: PiotrCh » 2018-10-12, 09:47

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Ja nie mam jeszcze doświadczenia z tym olejem, za to z duńskim (Rustins Danish Oil) tak. Muszę więc spróbować. A jak zapach? teakowego? Szybko twardnieje? Jakie odstępy czasu stosowałeś pomiędzy warstwami?
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
DR4MA
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-26, 11:25
Lokalizacja: Będzin

Re: Raw Predator 7

Post autor: DR4MA » 2018-10-12, 10:31

Ja jeśli chodzi o oleje to preferuje do satyny (przede wszystkim na gryfy)Osmo do połysku truoil a pomiędzy właśnie rustinsa :D
Pozdrawiam.
DR4MA.
Awatar użytkownika
Ravendeth
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-23, 12:07

Re: Raw Predator 7

Post autor: Ravendeth » 2018-10-12, 11:06

Zapach dość nieprzyjemny, ale w kontakcie z drewnem to się diametralnie zmienia. Twardnieje dość szybko, pierwsze warstwy to wręcz 2-3h, później już zostawiałem na noc, a na końcu 1-2 dni odstępu, to w sumie jak wiadomo kwestia obserwacji i wyczucia, więc trudno mówić o jakichś sztywnych ramach. Truoil od dawna też mnie kusi bo widziałem, że efekt piękny potrafi dać. Póki co jednak trzymałem się sprawdzonych metod. :D
Pozdrawiam,
Rafał
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Raw Predator 7

Post autor: PiotrCh » 2018-10-12, 11:51

Dzięki - oczywiście chodziło mi o orientacyjny czas międzywarstwowy. Truoil pozwala na uzyskanie wysokiego połysku, jednak oddalamy się w ten sposób od tego - co daje olej. Z mojej perspektywy najładniej upiększa drewno (rysunek) olej lniany.
pozdrowienia
Piotr
venn
Posty: 224
Rejestracja: 2015-05-28, 08:44
Lokalizacja: Sperrebotn, No

Re: Raw Predator 7

Post autor: venn » 2018-10-13, 10:05

Zajebista surowizna!!! Bardzo mi się podoba...
Warstwy oleju nakładałeś szmatką czy szlif na mokro z olejem na jakiej gradacji papieru skończyłeś ???
Awatar użytkownika
Paramonov
Posty: 211
Rejestracja: 2012-09-23, 00:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raw Predator 7

Post autor: Paramonov » 2018-10-13, 19:30

Kształt gitary trochę bardziej umiarkowany niż poprzednie. Ciekawi mnie tył. Tam jest wstawka z wenge? Czy ona przechodzi przez cały korpus, rozciąłeś jawor i zrobiłeś kanapkę?
Awatar użytkownika
Ravendeth
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-23, 12:07

Re: Raw Predator 7

Post autor: Ravendeth » 2018-10-13, 23:20

venn pisze:Zajebista surowizna!!! Bardzo mi się podoba...
Warstwy oleju nakładałeś szmatką czy szlif na mokro z olejem na jakiej gradacji papieru skończyłeś ???
A dziękuję! Olej nakładałem szmatką, a kończyłem na papierze 1200.
Paramonov pisze:Kształt gitary trochę bardziej umiarkowany niż poprzednie. Ciekawi mnie tył. Tam jest wstawka z wenge? Czy ona przechodzi przez cały korpus, rozciąłeś jawor i zrobiłeś kanapkę?
Kolejna prawie gotowa 7-ka też grzeczna, bo niemal klasyczny Superstrat, ale niezmiennie lubuję się zdecydowanie w "pointy guitars". Wstawki poprzeczne z wenge są wklejone do połowy korpusu (od miejsca gdzie wklejany jest gryf są także pod kątem 5 stopni) po stronie jesionowych boków i złączone wstawką równoległą pośrodku klonu. Natomiast to poszerzenie z tyłu na którym znajduje się logo, to już nakładka w uprzednio wyfrezowaną wnękę 3mm. Załączam zdjęcia z powstawania gdzie mniej więcej to widać i "profesjonalny rysunek techniczny" :D
Załączniki
forum 2.jpg
fgber.png
Pozdrawiam,
Rafał
ODPOWIEDZ