Valhalla & Valkyria

Miejsce na zdjęcia i opisy zbudowanych instrumentów

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Valhalla & Valkyria

Post autor: tomasszz » 2017-05-28, 14:24

Dzień dobry Panowie ;)
Po szalonej jeździe bez trzymanki, pracy nawet po 23 godziny bez przerwy w warsztacie i dzięki dużej wyrozumiałości mojej małżonki, oto są!
7 strunowa Valhalla i 6 strunowa Valkyria.

Specka:

Valhalla

Skala:
- 660mm
Korpus:
- klejonka 7 częściowa mahoniowo - amarantowo - dębowa z jesionowym topem
Gryf:
- 5 częściowy mahoniowo - amarantowo - dębowy z fornirem z dębu szarego na główce. Profil płaskie D, cienki ( chyba aż za :P )
Podstrunnica:
- Amarant, na 12 pozycji inkrustacja z tego samego forniru co na główce. Symbol Valhalli. Na grzbiecie mosiężne markery 2mm.
Progi:
- 24x Sintoms 2,5mm extra hard, plus próg zerowy
Wykończenie:
- Rustins Danish oil, na korpusie 2 warstwy, na gryfie 1

Osprzęt:
- mostek Boston 7 strun (obecnie czekanie na coś lepszego nie wchodziło w grę, ale jak kasa będzie, to pojawi się pewnie TonePros, albo wymienię siodełka na Graphtech'a
- klucze Framus ( w założeniu był Schaller, ale jak pani u dystrybutora powiedziała, że na zestaw muszę czekać 3-4 miesiące (6ka od ręki) to podziękowałem. Ważne, że klucze są solidne i trzymają strojenie, w Explo je przetestowałem.

Elektrownia:
- Merlin Hellfire 7, 1 Pot PP Vol z rozpinaniem cewek.

Valkyria:

Skala:
628mm
Korpus:
- 7 częściowa klejonka jesionowo - mahoniowo- dębowo - amarantowa
Gryf:
- 5 częściowy mahoniowo - dębowo - amarantowy z fornirem z orzecha amerykańskiego na główce
Podstrunnica:
- Amarant, klasyczne markery z sztucznej perły oraz mosiężne markery na grzbiecie. Profil Gibson 50'
Progi:
- 24x Sintoms 2,0mm extra hard, plus próg zerowy
Wykończenie:
- Rustins Danish oil, na korpusie 2 warstwy, na gryfie 1

Osprzęt:
- mostek Gotoh GE103B
- klucze Gotoh SGM04

Elektrownia:
- Merlin Sabotage Most
- Merlin P.A.F gryf
1 Vol, 1 Tone, 3 pozycyjny przełącznik, mini przełącznik do rozpinania cewek.

Kilka fotek:
valhalla1.jpg
valhalla2.jpg
valhalla3.jpg
valkyrie1.jpg
valkyrie 2.jpg
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: PiotrCh » 2017-05-28, 19:09

No Tomasz, zaszalałeś. Nie miejsce tu na krytykę więc tylko gratuluję ukończenia dwóch gitar!
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: tomasszz » 2017-05-28, 19:32

PiotrCh pisze:No Tomasz, zaszalałeś. Nie miejsce tu na krytykę więc tylko gratuluję ukończenia dwóch gitar!
Dzięki Piotr ;) Krytykę chętnie przyjmę, bo dzięki temu się rozwijamy nieprawdaż ? :)
Wiem, że wiosła nie są idealne, i kilka rzeczy należałoby zrobić inaczej, ale ta kompresja czasowa po prostu nie pozwoliła na zrobienie wszystkiego zgodnie ze sztuką ;) Pewne rzeczy zapewne poprawię w miarę możliwości, chociażby kwestię warstw oleju.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: PiotrCh » 2017-05-28, 19:52

Moja krytyka dotyczyłaby właśnie pośpiechu:)
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: tomasszz » 2017-05-28, 20:02

darek pisze:Skoro sam się uderzyłeś w pierś z tym olejowaniem to i ja wyrażę uznanie.
Trzepnąć dwie gitary w tak krótkim czasie to jednak w pewnym sensie wyczyn...tylko czy potrzebny?
Podejrzewam, że zadziałało moje ego, które mam spore i do tego lubię stawiać sobie cele prawie niemożliwe do zrealizowania :D Taki już jestem.

Chciałem sprawdzić czy dam radę. Teraz wiem i wiem również,ze więcej tego nie powtórzę :P

Sprawa się skomplikowała w momencie, kiedy zaczynałem budowę, bo pierwotnie miałem zrobić jedno wiosło, które niebawem zawita w portali ciszatezgra.pl na testach.

Natomiast zostałem zaproszony na zlot motocyklowy i tu wpadłem na "genialny" pomysł, że fajne by było pokazać więcej gitar :P
Tak jak już wspominałem, takie akcje są rezultatem przerostu ego i cojones nad rozumem i zdrowym rozsądkiem ;)
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: PiotrCh » 2017-05-28, 20:15

To są prototypy - wyciągnij wnioski, popraw wady, odpicuj i dopiero na testy:)
A i polskie nazwy może: Wala i Waleria :D
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: tomasszz » 2017-05-28, 20:19

PiotrCh pisze:To są prototypy - wyciągnij wnioski, popraw wady, odpicuj i dopiero na testy:)
A i polskie nazwy może: Wala i Waleria :D
W sumie racja, prototyp to dobre określenie ;) Na pewno nie zostawię tego w tym stanie i dopracuję co się da :)

Co do nazw, to tak mnie naszło z tymi nordyckimi klimatami, bo mam brata wikinga i sporo w tym siedzę ;)
popik10

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: popik10 » 2017-05-28, 21:57



Podejrzewam, że zadziałało moje ego, które mam spore i do tego lubię stawiać sobie cele prawie niemożliwe do zrealizowania :D Taki już jestem
Uruchom cnc :lol:
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: tomasszz » 2017-05-28, 22:00

popik10 pisze:


Podejrzewam, że zadziałało moje ego, które mam spore i do tego lubię stawiać sobie cele prawie niemożliwe do zrealizowania :D Taki już jestem
Uruchom cnc :lol:
Babcia zawsze mówiła, nie rusz gówna bo śmierdzi ;P już raz pobrudziłem się kupą i teraz niespecjalnie mam na to ochotę :P
venn
Posty: 224
Rejestracja: 2015-05-28, 08:44
Lokalizacja: Sperrebotn, No

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: venn » 2017-05-28, 22:20

Tja.....
Jak to Darek napisał "Trzepnąć dwie gitary w tak krótkim czasie to jednak w pewnym sensie wyczyn...tylko czy potrzebny?"

Nigdy nie zrozumiem montowania mostu TOM w konstrukcji z gryfem równoległym do korpusu. Czy to ma jakieś wyjaśnienie konstrukcyjne, brzmieniowe czy estetyczne?

Piszesz,że tak tego nie zostawisz. Zdajesz sobie sprawę, że są rzeczy których już się nie da poprawić.
Jak dla mnie lepiej pokazać mniej niż więcej.
Ale szacunek, że się wyrobiłeś w czasie na ten pokaz.
Awatar użytkownika
Fryta
Posty: 225
Rejestracja: 2016-12-21, 19:09

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: Fryta » 2017-05-29, 08:06

Ale ten amarant zajefajny, az sie mysl narzuca, ze te zdjecia sa podkolorywane ]:) bardzo fajny ten sęk [:)
Widac pospiech, siodełko, chyba jest do poprawienia ]:) widziałem na zdjeciach z FB ze jest tam walka nierówna ]:)
---------
Łatwiej kijek pocienkować, niż go później pogrubasić ];)
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: tomasszz » 2017-05-29, 10:36

Fryta pisze:Ale ten amarant zajefajny, az sie mysl narzuca, ze te zdjecia sa podkolorywane ]:) bardzo fajny ten sęk [:)
Widac pospiech, siodełko, chyba jest do poprawienia ]:) widziałem na zdjeciach z FB ze jest tam walka nierówna ]:)
Jakbym sam nie robił to bym stawiał że ten kolor to fotoszopa ;) Ale Amarant na powietrzu i słońcu momentalnie się wybarwia. Rano o 6 gryf był brązowy a zdjęcie robione jakieś 4godziny później. Potem na zlocie jeszcze bardziej zlapało koloru.
Do poprawki sporo detali i kilka wiekszych rzeczy. Skupiałem się na zrobieniu dobrze tego czego nienpoprawi się już później. A detale to już można dopracować później ;) w każdym razie ten projekt jest dla mnie niesamowitą lekcją pokory i kopalnią doświadczenia :)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: molu » 2017-05-29, 11:01

Parcie spore na pokazanie wioseł i nie wiem czy to właściwa droga do reklamy. Podejrzewam, że większość oglądających nie zauważyła błędów i niedoróbek. Ale Ci, którzy wypatrzyli, swoje zdanie będą mieli ;) Oby kolejne były wymuskane.

T.
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Valhalla & Valkyria

Post autor: tomasszz » 2017-05-29, 11:03

molu pisze:Parcie spore na pokazanie wioseł i nie wiem czy to właściwa droga do reklamy. Podejrzewam, że większość oglądających nie zauważyła błędów i niedoróbek. Ale Ci, którzy wypatrzyli, swoje zdanie będą mieli ;) Oby kolejne były wymuskane.

T.
Oj zdecydowanie kolejne będą bardziej dopracowane. Masz rację co do niezauważenie niedoróbek. Tak jak napisałem był to pierwszy i ostatni taki wyskok ;) lekcja pokory odrobiona ;)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ