Telecaster thinline by Odi

Miejsce na zdjęcia i opisy zbudowanych instrumentów

Moderator: Jan

Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Telecaster thinline by Odi

Post autor: Odi » 2015-06-07, 16:08

Kolejny powód do bezwstydnego chwalenia się :D

Gitara zrobiona na zamówienie dla znajomego, pierwszy telecaster jaki popełniłem, i pierwszy jaki trzymałem w rękach :) Muszę przyznać, że jest to bardzo fajna konstrukcja, byłem pozytywnie zaskoczony wygodą i balansem gitary. Brzmienie z deski jest nieco głośniejsze i bardziej akustyczne niż w solidnej gitarze. Brzmienie przetworników jest dosyć uniwersalne, od delikatnego i miodnego przy szyjce, przestrzennego na obu singlach, ostrego na singlu mostkowym do... sporego zapasu mocy do przesterów na humbuckerze :-D
Rozłączanie cewek humbuckera w potencjometrze push-pull volume.

Specyfikacja:
Korpus - olcha, top klonowy, ok 47mm grubości razem
Gryf - klon, podstrunnica palisander
Osprzęt - przetworniki Wilkinson, klucze Schaller, reszta w większości WSC

więcej zdjęć wrzuciłem na https://www.facebook.com/media/set/?set ... 106&type=3
Załączniki
IMG1690.jpg
dla miłośników tyłów :)
IMG1712.jpg
IMG1708.jpg
IMG1736.jpg
IMG1765.jpg
IMG1701.jpg
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Telecaster thinline by Odi

Post autor: Qbeq99 » 2015-06-07, 20:10

wow śliczny, jest jakiego lakieru użyłeś?
Kuba
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telecaster thinline by Odi

Post autor: PiotrCh » 2015-06-07, 23:09

Odi - super wiosło! Jeszcze jakby kolega zamawiający wstawić zażyczył sobie lepszy osprzęt to w ogóle lux:)
Napisz coś więcej jak bursta robiłeś. Malutki minusik za łby efa, ale to o kształt chodzi - nie o jakość wykonania.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Telecaster thinline by Odi

Post autor: Piniu » 2015-06-08, 14:48

Ładny guitar :) Binding drewniany czy imitacja?
Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Re: Telecaster thinline by Odi

Post autor: Odi » 2015-06-08, 19:34

@Qbeq - barwa jest z bejcy wodnej mieszanej, lakier podkładowy poliestrowy, poliuretanowy z czarnym na burst i bezbarwny poliuretanowy na finisz.

@PiotrCh - osprzęt miał być budżetowy, bo kolega gra raczej nie profesjonalnie :) Wiadomo, że fajnie byłoby do każdej gitary dawać najlepsze części, ale trzeba też podchodzić z rozsądkiem do kupowania. Jak mawiał mało sławny twórca gitar "And the pickups in this guitar are... wire over the magnet" :D
Burst czerwony robiłem na surowym drewnie, czarny pistoletem tak jak na każdym filmiku o robieniu burstu. Tyle że z moim pistoletem i umiejętnościami musiałem potem czyścić delikatnie żółty środek z czarnej mgiełki która tam chyłkiem osiadła. Inna sprawa, że i kolor i burst wyszedł inaczej na klonie niż na olsze.

@Piniu - binding naturalny maskowano-skrobany :D czyli imitacja, widać na przedostatnim zdjęciu. Skoro jest top klonowy, to po co przepłacać!
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telecaster thinline by Odi

Post autor: PiotrCh » 2015-06-08, 23:25

Odi - jak gruby top zrobiłeś? Komory są symetryczne względem środkowej belki? Za mostem też jest komora?

Na szczęście pikapy i most będzie kolega mógł zmienić jak już poczuje, że warto;) Do każdej gitary nie warto dawać osprzętu nad poziom... trzeba dopasowywać standardy. Gitara jest niebudżetowa bo nie z taśmy - więc osprzęt powinien być adekwatny..ale to na szczęście łatwe do poprawy przez właściciela;)
pozdrowienia
Piotr
Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Re: Telecaster thinline by Odi

Post autor: Odi » 2015-06-09, 18:38

Top ma niecałe 6mm grubości. Komory - na zdjęciu, ołówkiem odrysowany szablon frezowania.

Eksperymentalne było też w tej gitarze klejenie topu, przynajmniej ja wcześniej nie widziałem takiego sposobu. Klejenie cienkich deseczek na płaskiej powierzchni dużymi ściskami ręcznymi wydawało mi się niewygodne, nie chciałem też budować jakiegoś przyrządu, dlatego przykleiłem połówki topu pojedynczo do olchowego spodu korpusu. Efekt jest bez zastrzeżeń, linia łączenia niewidoczna a samo klejenie bezstresowe.
Załączniki
IMG1307.jpg
IMG1300.jpg
ODPOWIEDZ