Pracownia Kowalscy :)

Miejsce na zdjęcia i opisy zbudowanych instrumentów

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
ovation
Posty: 113
Rejestracja: 2010-05-21, 16:29
Kontakt:

Pracownia Kowalscy :)

Post autor: ovation » 2014-02-08, 19:18

To i ja pokaże co robię na co dzień ;), ale żeby nie obciążać severa dodam kilak fotek a więcej znajdziecie na FB oraz oficjalnej stronie pracowni;)

Zdjęcia jeszcze nie umieszczone na stronie ;)...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wiecej zdjęć i informacji
Facebook
https://www.facebook.com/pages/Pracowni ... 6006457934
Oficialna strona
http://lutnik.eu/
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-02-08, 21:29

W sumie nie wiem co napisać... dech zapiera... oglądałem również inne zdjęcia. Dla takich amatorów jak ja zrobienie czegoś takiego to rzecz nieosiągalna i graniczy z cudem :) Żeby robić skrzypki to chyba trzeba się z tym urodzić. Tak myślę. Dziękuje,że nie baliście się pokazać na takim zwykłym amatorskim forum (czego również życzę wszystkim innym ukrywającym się).
Awatar użytkownika
ovation
Posty: 113
Rejestracja: 2010-05-21, 16:29
Kontakt:

Post autor: ovation » 2014-02-08, 21:43

Dziękuję za przychylne słowa ;), w naszej pracy wszelkie pozytywne sygnały bardzo cenimy, zwłaszcza w czasach kiedy masa lutników kopie pod sobą dołki, robiac wszystko zeby tylko sprzedac swoj instrument. I moze dlatego pewne, jak to mowia tajemnice lutnicze sa tak bardzo w polskim internecie skrywane. (chyba powinienem to napisac w poscie Zenka z którym kilka lat temu sporo korespondowałem :mrgreen: :mrgreen: ) Pozdrawiam i dziękuje w imieniu swoim i Ojca ;)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-02-08, 23:31

ovation pisze: I moze dlatego pewne, jak to mowia tajemnice lutnicze sa tak bardzo w polskim internecie skrywane.
Tak, ale nie przeszkadza to w byciu i pisaniu na takim forum jak to prawda? (bo co niektórzy twierdzą, ze wstyd) Przecież nikt tych tajemnic nie ma zamiaru wyciągać, do tego każdy musi dojść sam.
Awatar użytkownika
ovation
Posty: 113
Rejestracja: 2010-05-21, 16:29
Kontakt:

Post autor: ovation » 2014-02-08, 23:38

Hmm nie wiem gdzie wstyd ;) jestem zasadniczo młody ( 28l );P i raczej fora, internet to dla mnie codzienność ... sam jak czegoś nie wiem pierwszym odruchem jest wpisanie w google danego hasła. Natomiast mi dzielenie się wiedza ogólna ... szczególnie, która uczą w szkołach lutniczych czy związanych z obróbka drewna nie jest problem. Zahaczyłem o ten temat tylko dlatego ze gdzieś na forum wyczytałem podobne stwierdzenie na temat dzielenia się wypracowana wiedza.
popik10

Post autor: popik10 » 2014-02-09, 22:02

Piękne instrumenty.
Pozostaje zazdrościć takiej drogi zawodowej. :-)
Brak nam tu prawdziwych lutników. Niestety mamy relatywnie małe zainteresowanie takimi instrumentami. Mam na myśli skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy. Wielka szkoda... Łączę się jednak w wielkim zainteresowaniem archtop'ami.
Nie jest to gitara klasyczna, ale jej dźwięk niesie ze sobą słodycz dla ucha. ;-)
Pozdrawiam
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: Ender » 2014-02-10, 11:31

Porządek w warsztacie - to lubię :)
Dzielenie się wiedzą to zarówno przywilej lepszych jak i pewnego rodzaju cnota. A skrywanie pewnych tajemnic zawodowych, które się wypracowywało ślęcząc latami w warsztacie to naturalna obrona własności intelektualnej. Pewnymi wynalazkami można i należy się dzielić, inne trzeba trzymać w tajemnicy :)
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Post autor: Jerzy S » 2014-02-10, 11:48

Ender pisze:Dzielenie się wiedzą to zarówno przywilej lepszych jak i pewnego rodzaju cnota. A skrywanie pewnych tajemnic zawodowych, które się wypracowywało ślęcząc latami w warsztacie to naturalna obrona własności intelektualnej. Pewnymi wynalazkami można i należy się dzielić, inne trzeba trzymać w tajemnicy :)
I tak, i nie :)
Ja np stroję i reguluję pianina oraz fortepiany; i zawsze jak ktoś mnie podczas strojenia pyta o kwestie techniczne - chętnie odpowiadam :) Zawsze jednak dodaję, że jeśli ktoś chce to zrobić samodzielnie - robi to na własną odpowwiedzialność :) Bo zepsuć jest bardzo łatwo.
A żeby nie było offa, instrumenty przepiękne! Mam nadzieję, że grają równie cudownie jak wyglądają :)
Awatar użytkownika
ovation
Posty: 113
Rejestracja: 2010-05-21, 16:29
Kontakt:

Post autor: ovation » 2014-02-10, 12:33

Ender pisze:Porządek w warsztacie - to lubię :)
Co Ciekawe zdjęcie to wykonane było na potrzeby artykułu w piśmie branżowym i uwaga co usłyszeliśmy!! Zbyt mało rzeczy widać, zbytni porządek!!! co z tego wynika ... Porządek w pracowni jest nieprofesjonalny ;P
Raphael
Posty: 50
Rejestracja: 2012-04-17, 08:16
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Raphael » 2014-02-12, 15:44

Aż miło popatrzeć, z tego co widzę jakiś LP pod szafą się robi, to renowacja czy od podstaw? A co do porządku... wedle pisma branżowego, ja chyba jestem zawodowcem ... budujące :mrgreen:
Awatar użytkownika
ovation
Posty: 113
Rejestracja: 2010-05-21, 16:29
Kontakt:

Post autor: ovation » 2014-02-12, 17:02

To PRS zrobiony przez ojca na moje 18 urodziny ;), czyli ma już wiele latek ;). Teraz go przelakierowujemy w wolnym czasie ;). Jak skończę to chce kupic jakies PAF-y, a osprzętu jeszcze nie wybrałem ;), poczytam tutaj co piszecie i pewnie mi to pomoze;)...
Awatar użytkownika
Paramonov
Posty: 211
Rejestracja: 2012-09-23, 00:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paramonov » 2014-03-11, 21:55

Witam. Świetnie wyglądają te skrzypce nowoczesny kolor a malowane na staro. Fajnie wygląda. Chociaż to może światło robi taki kolor jak by zimniejszy orzech. Czy robicie jakieś specjalne zabiegi żeby podkreślić późne słoje na świerku. Czy to tak po prostu wyszło?
Awatar użytkownika
DominikK
Posty: 106
Rejestracja: 2013-04-04, 11:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: DominikK » 2014-03-15, 18:47

Z tym Chrystusem to bardzo wymowne zdjęcie :D
Piękne instrumenty. Chciałby kiedyś zbudować instrument akustyczny,
ale na pewno nie skrzypce bo kompletnie nie zna ich budowy ani jak się na nich gra
i byłaby to tylko robota na sztukę.
Awatar użytkownika
ovation
Posty: 113
Rejestracja: 2010-05-21, 16:29
Kontakt:

Re: Pracownia Kowalscy :)

Post autor: ovation » 2018-07-12, 00:35

Hej. Dawno nie pisałem więc pokażę nasze ostatnie prace :).

#1
Guarneri del Gesu "Cessole", "Teja-Ferni" skrzypce 1736

Obrazek
Obrazek
Obrazek

#2
model -"Kochanski" Guarneri Del Gesu 1741

Obrazek
Obrazek

Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem:).
Przepraszam za kolor, nie wiem co zrobiłem.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pracownia Kowalscy :)

Post autor: PiotrCh » 2018-07-12, 12:08

Przepiękne...

Czy drewno było barwione, czy to efekt przenikających się warstw różnego odcienia lakieru?
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ