Stojak na gitary

Wszystko o...

Moderator: poco

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 29
Rejestracja: 2019-01-03, 21:51

Stojak na gitary

Post autor: jacenty » 2021-05-14, 01:03

Temat wrzucam tutaj bo wydaje mi się najbliższy.
Posiadając więcej niż 3-4 gitary robi się pieprznik w pokoju i przydałby się przemyślany, zwarty stojak na instrumenty. W internetach znalazłem coś takiego - mieści 8 gitar przy kompaktowych rozmiarach i posiada na górze poziomą półkę/blat - wygodna sprawa bo można odłożyć gitarę na płasko, czyścić ją czy serwisować. Temat w sumie bardziej dla stolarza niż lutnika. Robił ktoś z Was coś takiego? Używa ktoś? Są jakieś minusy? Mi się podoba :-)
Alternatywnie rozważam też wieszanie na uchwytach na ścianie, tak jak np. w sklepach ale ten drewniany mi się bardziej podoba. Zrobiony z ładnie usłojonego drewna, z dbałością o szczegóły może być fajnym meblem w pomieszczeniu. Sam nie mam za bardzo warunków ani narzędzi, żeby to ogarnąć. Może ktoś już to robił na forum albo posiada jakiś rysunek wymiary itp.??

ps. zdjecie poglądowe, zapożyczone z sieci dla zobrazowania ocokaman

pozdravki J.
Załączniki
ea7283730d06fe50f40d04097cd84788.jpg
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stojak na gitary

Post autor: SebastianL » 2021-05-14, 09:30

Widzę jedno zagrożenie w takiej półce do serwisowania. Obawiam się, że podczas serwisu gitary można przypadkowo kopać gitary odpoczywające na stojaku. Może też coś spaść z półki na gitary poniżej.

Zrobiłem coś takiego z 8 lat temu, ale nie z desek, tylko z drewnianych tyczek. Stojak mieścił sześć gitar elektrycznych i sam go sobie rozrysowałem.

Obecnie wszystkie gitary u mnie wiszą na ścianach.
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Stojak na gitary

Post autor: Jan » 2021-05-14, 11:38

Też uważam za zły pomysł robienie półki serwisowej nad gitarami,. Zrobienie takiego stolika jest tak proste, że chyba każdy facet, który się nie boi brać śrubokręta i piłki w rękę da radę. Po prostu dopasowujesz wymiary do swoich gitar i robisz jak ci się podoba tu nic nie musi być na ścisły wymiar tylko pasować i budzić radość właściciela.
Jak nie masz narzędzi to raczej do stolarza a nie lutnika z takim tematem bardziej jest sens się udać. Oczywiście dzisiaj tanio nikt nic nie zrobi więc rozważ czy dasz radę sam czy masz budżet na wykonanie u stolarza.
Pozdrawiam Janek
ODPOWIEDZ