Kształt LP

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

Kak
Posty: 221
Rejestracja: 2021-01-12, 21:49

Re: Kształt LP

Post autor: Kak » 2022-10-11, 19:52

Nareszcie przepiłowałem deskę na top, na pół.
Nic dziwnego że piła tak ciężko chodziła. Piłowałem na różnych poziomach i po łuku.
Raz z jednej strony, raz z drugiej a pod koniec piłowania z trzeciej i czwartej strony i wyszły różne poziomy.
IMG_1694.JPG
W jednej połowie deski jest górka a w drugiej wgłębienie - piła musiała taki kształt przyjąć do piłowania na wylot ;-)
IMG_1700.JPG
IMG_1699.JPG
Dzisiaj wyrównałem tą strone deski z górką. Mam nadzieję że grubości wystarczy, bo w najcieńszym miejscu już jest na wymiar, czyli 15mm grubości, ale jeszcze jej nie skończyłem wyrównywać - głęboki ślad po pile został.
Ale teraz z drugiej strony wyrównam trochę i zobaczę jak deska na to zareaguje.
IMG_1716.JPG
IMG_1717.JPG
Kak
Posty: 221
Rejestracja: 2021-01-12, 21:49

Re: Kształt LP

Post autor: Kak » 2022-10-15, 20:25

Teraz u mnie będzie przerwa w budowaniu. Wyprowadzam się do innego mieszkania, więc muszę wszystko spakować, frezarkę rozłożyć. Żebym tylko nie zapomniał jak się szelakuje przez ten czas ;-)

Jedynie kolorowa deska mi do zabawy teraz została. Mimo że pory pumeksem zamykałem, to bejcowanie bejcą na spirytusie znowu wgłębienia porobiło. Wiele razy tą deseczkę zeszlifowywałem prawie do drewna, żeby zobaczyć czy wszystkie pory są już zamknięte, czy jeszcze gdzieś się błyszczy.
Na całej gitarze może to być dość czasochłonne. A jak jeszcze zrobię burst i będę go zeszlifowywał 10 razy...
IMG_1704.JPG
IMG_1703.JPG
Po zrobieniu tych zdjęć, potarłem połowę matowej powierzchni ręcznikiem papierowym i zaczęła się błyszczeć ;-)
IMG_1644.JPG
Co do mojego wgłębienia na stopce ostatnio, w które wkleiłem kawałek deseczki, to bardzo często widzę takie coś na zdjęciach. Stopka zamalowana a prawie cała reszta gitary przezroczysta.
Pewnie szpachlowali przejscie ze stopki na body ;-)
LP stopka.jpg
ODPOWIEDZ