Drut Progowy Na Metry

Mosty , klucze , progi , trussrody etc.

Moderator: poco

Szofer
Posty: 13
Rejestracja: 2012-06-14, 18:59
Lokalizacja: Ślęzaki

Drut Progowy Na Metry

Post autor: Szofer » 2012-07-17, 18:16

Witam!

Temat progów już kiedyś był ale:

interesuje mnie zakup w zwoju na metry znalazłem Bostony tyle że nie wiem jak twarde są i co warte,

Sintoms są cięte i nie bardzo mi pasują pozatym nie znam firmy,

a jak z dostępem Dunlopa w polsce itp...

szukam dość twardych progów te co mam są już prawie pod wymianę wysokość
około 1mm chyba są nierdzewne :roll: wymieniane przez lutnika z Mielca jakieś 10 lat temu

wymiary jakie mnie interesują to szerokość ~2,5 mm, wysokość korony ~1,4 mm, płetwa wiadomo ~0,55 mm

fajnie by było kupić to w polsce

Pozdrawiam
Szofer.
Ostatnio zmieniony 2012-07-18, 19:17 przez Szofer, łącznie zmieniany 1 raz.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-07-17, 19:31

Na stronie gitarprojektu znajdziesz potrzebne dane dla SINTOMS. Ceny nie są wygórowane, a jakość b.dobra. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-07-17, 21:16

Rockinger sprzedaje progi w zwojach , zerknij!
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 124
Rejestracja: 2011-09-02, 09:14
Lokalizacja: Wymysłów / Śląskie
Kontakt:

Post autor: Jacek » 2012-07-17, 22:06

Zrobiłem bas progami Bostona - chyba tymi najszerszymi: kod 30058. Co do trwałości się nie wypowiem, bo bas ma 2 miesiące. Też duży wpływ na decyzję zakupu miał u mnie fakt, że to w rolce jest - fajnie się to nabija ze zwoju i praktycznie nic się nie marnuje, z jednej rolki trzy gitary można zrobić. Dużym minusem jest współpraca ze sklepem "sklepmuzyczny24.pl" - na ostatnią przesyłkę czekałem 26 dni (!), a i tak nie doszła w całości, więc jeśli tam miałbyś zamawiać, zrób to z dużym wyprzedzeniem.
Szofer
Posty: 13
Rejestracja: 2012-06-14, 18:59
Lokalizacja: Ślęzaki

Post autor: Szofer » 2012-07-17, 22:18

Witam!

styl gry hmmm jest różny agresywny też zwłaszcza w mocnych riffach

niby te Sintoms mają nierdzewne progi szkoda że w odcinkach a nie na metry i te wymiary
jakieś takie hmm już wydziwiam ale takie w "łapie" mi leżą i odpowiadają

Stainless Steel 6105 według rozmiaru dunlopa .095x.047 wedle wszelakich prawideł takich szukam

Odnośnie oczekiwania to w warmoth.com przesyłka do polski idzie 3 tygodnie

i tam mają to czego potrzebuje tylko nie mogę się doszukać w jakich odcinkach sprzedają


Pozdrawiam
Szofer.

Błąd literowy w tytule - Merty-Metry. J. polski się kłania i korekta
Nie piszemy postów po poście.
Ostatnio zmieniony 2012-07-18, 19:21 przez Szofer, łącznie zmieniany 3 razy.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-07-17, 23:44

Jaką różnicę robią progi z metra czy w kawałkach? Dla mnie żadną. Z jednego i drugiego robi się to samo, a oszczędności na długości niewielkie, że nie powiem wątpliwe. Przy produkcji wielkoseryjnej może się opłaca, ale jednostkowej?
Można tylko uzyskać możliwość ewentualnego wyginania drutu progowego do potrzebnego radiusa, to wszystko.
Wykonaj zgodnie z zasadami wymianę progów i precyzyjnie dopracuj całość, bo to jest najważniejsze, a nie to czy drut w zwoju, czy w kawałkach.
Pokaż nam swoje dzieło przed, w trakcie i po z jednoczesnym opisem trudności, innowacji, narzędzi itd.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Szofer
Posty: 13
Rejestracja: 2012-06-14, 18:59
Lokalizacja: Ślęzaki

Post autor: Szofer » 2012-07-18, 19:34

Witam!

Przepraszam będę pamiętał na przyszłość, nie widziałem edycji posta.

odnośnie drutu to prawda że w zwoju łatwiej puścić przez maszynkę i dopasować,
choć u mnie to problemu nie będzie radius 430

Chętnie udokumentuje cały proces wymiany

Pozdrawiam
Szofer.
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2012-08-17, 23:48

Sintomsy są całkiem dobre w tych paczkach są troche źle brzegi wyprofilowane łuku na końcach nie trzymają ale kawalącik można obciąć .Kiedyś progi dunlopa na metry u Mayonesa kupowałem warto zadzwonić( nie wiem czy teraz mają ) ,pogadać ładnie z szefową to i rabatu udzieli :)
pozdrawiam wojtek
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-08-18, 07:56

Wojtku. Druty progowe możesz formować dowolnie, są podatne, a tniesz je z tych kawałków tak, żeby wychodziły z naddatkiem, czyli np z jednego kawałka 1 i 24, 2 - 23, a na końcu spotkają się dwa prawie równe :-D
Dalej idąc, to jeżeli będziesz je nabijał młotkiem, to żadne wyginanie nie zda egzaminu, bo zdeformujesz go uderzeniem. Co innego jak będzie dociskany na prasce odpowiednim radiusem, to wtedy ułoży się prawidłowo.
Ważną rzeczą jest odpowiednia szerokość nacięcia w podstrunnicy, aby próg samoczynnie się blokował, bo w innym przypadku trzeba zakotwić go klejem, a wcześniej uformować na max.
Potem na zakończenie będziesz i tak szlifował progi celem uzyskania idealnej równości, a to są ułamki mm, które będą zamienione w opiłki.
Wygodniejszy w użyciu jest drut w zwoju przy produkcji, ale ten konfekcjonowany jest wystarczający jak na nasze potrzeby.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

drut progowy

Post autor: wojtek » 2012-08-18, 17:47

poco pisze:Wojtku. Druty progowe możesz formować dowolnie, są podatne, a tniesz je z tych kawałków tak, żeby wychodziły z naddatkiem, czyli np z jednego kawałka 1 i 24, 2 - 23, a na końcu spotkają się dwa prawie równe :-D
Dalej idąc, to jeżeli będziesz je nabijał młotkiem, to żadne wyginanie nie zda egzaminu, bo zdeformujesz go uderzeniem. Co innego jak będzie dociskany na prasce odpowiednim radiusem, to wtedy ułoży się prawidłowo.
Ważną rzeczą jest odpowiednia szerokość nacięcia w podstrunnicy, aby próg samoczynnie się blokował, bo w innym przypadku trzeba zakotwić go klejem, a wcześniej uformować na max.
Potem na zakończenie będziesz i tak szlifował progi celem uzyskania idealnej równości, a to są ułamki mm, które będą zamienione w opiłki.
Wygodniejszy w użyciu jest drut w zwoju przy produkcji, ale ten konfekcjonowany jest wystarczający jak na nasze potrzeby.
Pozdrawiam, Ryszard
Tak ale mi chodziło że w simtonsach drut progowy jest wygięty tak jak trzeba w łuk tyle że same końcówki po kilka mm są proste i te 3 czy 4 mm musze odcinać .Kedyś nabijałem za pomocą praski ,ale zrobiłem sobie miedziany młoteczek i nie kanceruje mi progów ,potem dobijam ale to też tylko deko przez długi kawałek bakielitu i jest ok ,a przypiłować to już tylko tyćke zostaje .
Przepraszam ze jeden post pod drugim i z fotką ale sie ucze poruszania tutaj
Załączniki
sim.jpg
Pozaznaczałem to o co mi chodziło w tych progach ,jest ładny łuk tylko końcówki nie bardzo .
Ostatnio zmieniony 2012-08-18, 17:54 przez wojtek, łącznie zmieniany 2 razy.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-08-18, 18:08

To są naddatki, które i tak "odpadną" przy konfekcjonowaniu, ale skoro robią złą robotę np. przy 7-kach, to niestety trzeba je trochę dogiąć.
Załączam rysunek na szybko.
Pozdrawiam, Ryszard
Załączniki
doginak progów.xls
(14.5 KiB) Pobrany 345 razy
via vita curva est
ODPOWIEDZ