Dobra i tania wyrzynarka !!

Dyskusje na temat narzędzi używanych w lutnictwie.

Moderator: poco

Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Dobra i tania wyrzynarka !!

Post autor: Bemol » 2012-01-10, 20:05

http://www.amkstudio.ncse.pl/kinzo/wyrzynarka70/3.jpg

Taką wyrzynarkę warto kupić ! Niby firma byle jaka ale są to narzędzia ze starej tzw. srebrnej serii składanej w europie we Francji Holandii lub UK.Ja mam wersję montowaną w Holandii.Wyrzynarka jest solidnie wykonana ,ale nieco "toporna".Chodzi głównie o niedbale wykończone odlewy i niestaranne lakierowanie.Jednak nie tylko estetyką człowiek żyje.Wyrzynarka ta ma solidny lany z aluminium korpus ramie wyrzynarki zrobione jako odkuwka ze stali co powoduje że swoje waży .Tak samo wszelkie osłony i nogi maszyny są z grubej solidnej blachy. Silnik ma faktycznie taką moc jak zadeklarowana jego korpus jest odlewem ożebrowanym z aluminium co powoduje że dobrze oddaje ciepło.Stolik wyrzynarki jest stalowy wyposażony w kątomierz z możliwością pochylania stolika do kątu 45 stopni. Teraz najważniejsze ! Sam korbowód wykonany z grubego nylonu co powoduje że nie ma szans by pękł od wibracji jak to ma miejsce w wyrzynarkach mającym ten element odlewany z byle czego lub ze zwykłego kruchego plastiku !! W korbowodzie z obu stron zatopione są tulejki w które wprasowane są niezłej jakości łożyska kulkowe.Silnik również ma łożyska a nie plastykowe tulejki jak w większości tanich elektronarzędzi.
Ramie wyrzynarki jest zawieszone na 2 łożyskach co mnie zdziwiło nie spodziewałem się tego po tej klasie sprzętu. Także szukajcie takiej wyrzynarki a powinna długo wam służyć
Po wmontowaniu szerszego brzeszczotu i dobrym jego napięciu można bez większego trudu ciąć 30mm grubości buczynę nie sprawdzałem jak radzi sobie z grubszym i do tego twardym materiałem bo nie miałem nic pod ręką gdyż w chwili obecnej mam remont w pracowni i materiały są spakowane i przywalone gratami związanymi z remontem pomieszczenia.Aczkolwiek cudów bym się nie spodziewał przy cięciu grubszych materiałów co prawda prześwit to ponad 60mm ale myślę że zajeździłoby się szybko silnik.

UWAGA ! Ma to być IDENTYCZNA maszyna, są jeszcze inne z serii białej i niebieskiej tamte są już 100% China i gorsze pod względem mechanicznym, wiem co piszę bo widziałem jak jest zrobiona taka sama z wyglądu maszyna z serii niebieskiej, aczkolwiek te nowsze serie z zewnątrz wyglądają lepiej mają dokładniej wykonane odlewy ale co z tego skoro mechanika jest na plastikowych tulejkach ! Brzeszczoty są starnardowe mocowane na kołeczkach o długości od 125-130mm pasują od małych modelarskich piłek ramowych

Jedynym "brakiem" jest to że nie posiada ona pompki membranowej do zdmuchiwania pyłu.Ja w swojej dorobię jeszcze zaciski na brzeszczoty z ręcznej piłki włosowej.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-01-10, 21:48

A ile za takie coś dałeś jeśli można wiedzieć ?
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-10, 21:54

Już piszę ! A więc to jest stara srebrna seria już jej nie produkują kilka lat ale ciągle można kupić je jako powystawowe.Ja za swoją dałem całe 150zł + ok 20zł za przesyłkę i dostałem anwet gw. uruchomieniową na 3 miesiące aczkolwiek nie sądze by to się szybko zepsuło bo rozkrecałem do cna żeby zobaczyć jak to jest zbudowane i co jest warte.Najtaniej można teraz kupić podobną maszynkę za jakieś 260-300zł z tym że to będzie szajs plastikowy.
ODPOWIEDZ