Nowy pistolet...

Dyskusje na temat narzędzi używanych w lutnictwie.

Moderator: poco

Zenek_Spawacz

Nowy pistolet...

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-05-08, 20:05

Kupilem nowy pistolet do lakierowania , grawitacyjny. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Mialem juz kilka podobnych ale problem polegal zawsze na polaczeniu zbiornika z pistoletem ... Poprzednie mialy zbiorniczek plastykowy laczony z korpusem pistoletu na wtopiona w plastyk srube , ktora przy intensywnym profesjonalnym uzyciu ( czyszczenie po kazdorazowym uzyciu) po paru tygodniach usamodzielniala sie i prawidlowe przykrecenie zbiorniczka bylo niemozliwe.

Obrazek

Zamierzam w nastepnych miesiacach kupic aerograf i maly kompresorek. Nie mam w tej dziedzinie jakichkolwiek doswiadczen , wiec chetnie uslysze pare porad , czym sie kierowac przy zakupach i na co zwracac uwage.
sczmur
Posty: 115
Rejestracja: 2010-04-23, 16:15

Post autor: sczmur » 2011-05-09, 23:04

Ja mam podobny, tylko ze zbiornik na dole... Jak na eazie mlowalem jakies tam ceowniki metalowe i sprawdzal sie dobrze... Przy okazji polecam w Castoramie nie wiem czy jeszcze jest i czy jest wszedzie ale w gdyni nyl w dosc okazyjnej cenie bo 450 zl kompresor do 8 bar razem z oporzadzeniem (koncowka do mycia, pistolet do farby, dmuchawka, pompka)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-05-10, 00:02

Ten Twój pistolet, to chyba z Podłogi :shock: , bo o półce to on tylko słyszał :wink: :D . Ale do rzeczy. Spróbuj dopasować cienką nakrętkę do tego pistolety tak, aby ja nakręcić jako kontrę lub dopasuj dłuższą śrubę z nakrętką, zeszlifuj łeb na maxa i przewierć ją. Będzie nowa śruba z otworem na farbę. Tak robiliśmy w ciężkich czasach lat 70-tych ze zbiornikami metalowymi, a to niewielka różnica. Trochę więcej farby i rozpuszczalnika będzie szło. Staraj się zawsze zostawić w pistolecie rozcieńczalnik, to nie będzie się zapychał i zawsze gotowy do roboty. Co do aerografu, to mądrych nie ma. Trafisz na dobry, to będziesz zadowolony. Bywają z różnymi zbiornikami na lakier-pojemność -oraz z kompletem dysz o różnej średnicy. Ja z braku kompresora ze zbiornikiem używałem jako magazynu na powietrze kół lub dętek samochodowych i kompresora do pompowania onych. :D . Tak to było w ciężkich czasach, ale radziecki aerograf służy po dziś dzień, a teraz córce , która jest artystą plastykiem. Ważny jest zapas powietrza do lakierowania no i jego czystość-olej, woda, stąd potrzebne wydajne filtry, oczywiście nie tylko do aerografu. Oj stracisz sporo czasu zanim opanujesz pracę tym ustrojstwem, bo nie jest to proste przełożenie z pistoletu lakierniczego. Ale dajesz rade z trudniejszymi tematami, to i ten jest mały Pikuś. Co do marki, to nie powiem, bo pewnie jest tego w ciul, a jakość sprawdzisz w robocie. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ