Piła taśmowa - która?

Dyskusje na temat narzędzi używanych w lutnictwie.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2014-07-04, 09:21

Piniu, słusznie zauważył, w tych tanich wyrzynarkach brzeszczot lubi gubić kąt prosty i robi to w najmniej spodziewanym momencie ;) Osobiście przyjąłem taśmówkę z wielką radością. A co do miejsca, to fakt, jeżeli ktoś ma mały warsztacik w piwnicy to takie urządzenie może być kłopotliwe. Ja na szczęście mam nieco miejsca na graty :D
popik10

Post autor: popik10 » 2014-07-04, 19:31

Ja polecam taką
Obrazek
Gabarytowo troszkę większa niż marketówka, wagowo zdecydowanie, a z taśmą 20mm rozfiletowala dzisiaj orzecha amerykańskiego 170 mm na płaty około 6 mm.
Jedyne wyjście to szukać, szukać i szukać. A za psie pieniądze można kupić.
Pozdrawiam
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: Ender » 2014-07-04, 23:02

Popik, też na taką choruję, chociaż miejsca w warsztacie jak na lekarstwo. Teraz się zastanawiam nad reorganizacją, żeby wiertarkę poziomą wstawić a taśmówka... chyba na zewnątrz bym postawił ;-)
Ale fakt, gabaryty swoje robią i taka przetnie niemal wszystko bez zająknięcia.
popik10

Post autor: popik10 » 2014-07-05, 07:01

To jest piłka która ma wymiary około 80 cm wysokości.
Oryginalnie stoi na stoliku który jej stół podnosi na jakieś 1m 40 cm. Ale właśnie z braku miejsca zrobiłem taką konstrukcję do której mieści mi się tylko silnik 1,5 kw, jest na kółkach i mogę nim jeździć po całym garażu. A tnę w zasadzie na kolanach. :lol:
Ja polecam sprzęt - po przerobieniu prowadzenia taśmy nic więcej nie potrzeba.
Ta moja kosztowała 250 zł. Powinienem mieć namiar na człowieka w Bydgoszczy który sprzedaje takie stare maszynki, nie gwarantuje że ma coś w tej chwili.
Jak byś był zainteresowany to na proszę o kontakt na priv.

Dodam jeszcze, że do tej maszyny bez stresu zapinam piłkę 20 mm, która z chińskich w podobnych gabarytach coś takiego potrafi??

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ