głuche piny - neck pickup Jazz Bass

Pickupy , preampy , lutowanie , schematy

Moderator: poco

Tio
Posty: 43
Rejestracja: 2014-04-12, 12:54

głuche piny - neck pickup Jazz Bass

Post autor: Tio » 2016-04-06, 19:41

witam,
napotkałem problem z pickupem od strony mostka w jazz bassie, dwa piny (dokładnie nad strunami D i A) są totalnie głuche przez co obie struny grają wyraźnie ciszej - film żeby pokazać o co mi chodzi. Drugi przetwornik jest ok. Jakiś pomysł czym to może być spowodowane i czy jest sens to rozbierać czy od razu wyrzucić go i dać nowy?

http://www.youtube.com/watch?v=8W8lz2wRf0w
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: głuche piny - neck pickup Jazz Bass

Post autor: poco » 2016-04-08, 09:33

Jeżeli już, to chyba POD strunami. ;-)
Ciekawe, bo to by sugerowało m.in dużo słabsze pole magnetyczne, jako, że cewka jest wspólna dla wszystkich pinów, a ich wymiana raczej nie wchodzi w rachubę. To są zapewne magnesy Alnico.
Tutaj bym nie szedł na łatwiznę, tylko kupił nowy, inny przetwornik i zamontował.
Jest jeszcze inna opcja, a mianowicie powtórne namagnesowanie, ale to wymaga odpowiedniej aparatury. No i jeszcze pytanie, czy oba piny mają tę samą biegunowość, bo nigdy tego nie sprawdzałem , a to by wykluczało temat prostego, jednobiegunowego przemagnesowania, jakie ja znam.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Tio
Posty: 43
Rejestracja: 2014-04-12, 12:54

Re: głuche piny - neck pickup Jazz Bass

Post autor: Tio » 2016-04-08, 17:16

dzięki za odpowiedź! ale i tak po ptakach, koleś stwierdził, że i tak chciał wymieniać. Temat do zamknięcia chyba, że ktoś chce coś powiedzieć na temat magnesowania pinów itp.
ODPOWIEDZ