Pickupy MUZA opinie

Pickupy , preampy , lutowanie , schematy

Moderator: poco

Nergal666
Posty: 53
Rejestracja: 2015-08-01, 09:52

Pickupy MUZA opinie

Post autor: Nergal666 » 2015-11-17, 20:57

WItam wszyskich ponownie i juz na wstepie przepraszam za brak polskich znakow :mrgreen: jestem w posiadaniu dwoch humbuckerow MUZA w obudowach calkowicie wykonanych z mosiadzu, z tylu sa napisy MUZA 11/85. Czy ktos mial stycznosc z tymi pickupami? Chcialbym je wmontowac do gitary ale narazie jeszcze nie mam owej gitary. Nadaja sie do grania i brzmia przyzwoicie? Jak ogolnie brzmia pickupy MUZA?
Pozdrawiam Dawid :-D
Małymi kroczkami do przodu :-)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Pickupy MUZA opinie

Post autor: poco » 2015-11-18, 07:15

Podejrzewam,że ilu odpowiadających , tyle opinii.
Co to za przetworniki - domyślam się po opisie, że humbuckery, a jak brzmią? to zależy od tylu czynników, że szok.
Poczytaj sobie na naszym forum n/t przetworników i wiele się rozjaśni.
Ogólnie rzecz biorąc ich konstrukcja odbiega od współczesnych , więc i parametry są inne. Czy gorsze? nie mam zdania, bo na wzmacniaczu i kostkach tak mogę pokręcić gałami, że wszystkie będą brzmiały baaardzo podobnie i pewnie tylko muzyk ze słuchem absolutnym wskaże różnice lub na oscyloskopie. Kwestia co chcesz grać, na jakim sprzęcie itd.
Ale czytaj w necie, czytaj na forum u nas, słuchaj opinii fachowców, a nie słuchaj "prawd objawionych". W tamtych latach kapele tworzyły muzykę, do której dzisiaj wracamy i grali na takich przetwornikach. Tak, że wybór i tak zależeć będzie od Ciebie, bo możesz sobie kupić przetwornik za ok. 500 zł i za 35 zł, a co z nich wydobędziesz, to zależy od Ciebie. Zawsze możesz zamienić tańszy na droższy.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Nergal666
Posty: 53
Rejestracja: 2015-08-01, 09:52

Re: Pickupy MUZA opinie

Post autor: Nergal666 » 2015-11-18, 09:41

Dziękuje za odpowiedź panie Ryszardzie. Boje się trochę frezować wnękę na pickup, moge to oddać do znajomego stolarza. Szkoda byłoby uszkodzić gitarę. Pozdrawiam Dawid


Przepraszam za odpowiedzi jedna po drugą - czy jeśli wyczyszcze te pickupy papierem ściernym 1500 to zalakierować je potem? Co zrobić zeby nie pokrywały się zielono brązowym czymś (możliwe że patyna)? Jak zapobiegac korozji?
Małymi kroczkami do przodu :-)
ODPOWIEDZ