AP Guitars - Guitar Pickups Custom Shop

Tu można zareklamować swoje wyroby / pracownie / warsztaty / usługi.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
apguitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-04, 12:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

AP Guitars - Guitar Pickups Custom Shop

Post autor: apguitars » 2012-01-04, 13:23

Witam.

Mam zaszczyt przedstawić "AP Guitars Custom Shop" i nasz nowy produkt – „ STRATOBUCKER” [SB]. Konstrukcyjnie to Humbucker w korpusie Single Coil, ale! [SB] brzmi jak prawdziwy Single Coil StratŸ [SC], przekazując pełną gamę harmonik StratocasterŸ, lecz całkowicie bez hałasu i ma w sobie wszystko to, czego brakuje wielu gitarzystom w [SC] – potężniejszy bas, dynamikę, czułość, sustain no i podwójne brzmienie pod mostkiem! Krótko mówiąc [SB] brzmi jak połączenie Strat[góra] i P90[dół] plus Power/Vintage tryb przetwornika pod mostkiem. Taka kombinacja pozwała na spełnienie marzeń wielu gitarzystów – uniwersalny instrument od Country do Heavy metal!

DEMO:

Clean Strat

Overdrive STRAT

Telecaster


Zapraszam na naszą stronę

apguitars.com

opinie gitarzystów na facebook

http://www.facebook.com/apguitars?sk=wall
Ostatnio zmieniony 2012-07-14, 09:03 przez apguitars, łącznie zmieniany 1 raz.
Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Post autor: Kris » 2012-01-04, 19:40

Jakiś cennik?

[ Komentarz dodany przez: kombinat: 2012-01-05, 18:45 ]
Oftop o singlu przeniesiony do działu elektryka.
Awatar użytkownika
apguitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-04, 12:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: apguitars » 2012-01-05, 19:55

Kris pisze:Jakiś cennik?

[ Komentarz dodany przez: kombinat: 2012-01-05, 18:45 ]
Oftop o singlu przeniesiony do działu elektryka.
Telefon jest zawsze włączony
poco pisze: Jeżeli miałbym prośbę w tej materii, to była by ona skierowana do Was, twórców przetworników o odsprzedanie po bardzo preferencyjnych cenach np. po kosztach, iluś tam przetworników celem wykorzystania ich w konstrukcjach forumowiczów i sprawdzenia tym samym własnych teorii w praktyce. Macie darmowy marketing, a jednocześnie na bieżąco możliwość dokonywania korekt w ustawieniach w danej konstrukcji, wyłapywać i usuwać wady. Poligon - darmowy nie do pogardzenia. Pozdrawiam, Ryszard
Generalnie ja nic nie sprzedaje i nic nie wciskam. Ja mam 5 gitar, 2 z których są wyposażone w przetworniki APG Vintage i Blues lub Rock oraz 3 gitary z Texas Special, Fender SCN (opracowane przez Bill Lawrence) oraz Seymour Duncan SSL-1. Gitarzyści podejmują decyzje we własnym zakresie, porównując brzmienia. Taki mam marketing. Druga częsc marketingu znajduje sie tu http://www.facebook.com/apguitars , niedługo upgrade, nowe znane nazwiska oraz ich opinie.

Na temat testów dla forumowiczów, jestem otwarty ale pod jednym warunkiem, rozmowa wstępna i zabezpieczenie finansowe [zwrotne] lub gwarancja admina.

U mnie i tak to działa w taki sposób, ale nikt jeszcze nie występował o zwrot. Chyba elektrodynamika mi pomaga.

P.S. na temat Bill Lawrence, wszystko co teraz jest uznawane za "first class" zaczynając od Gibson, Fender, Dimarzio i wiele innego przeszło przez ręce Bill Lawrence. Gibson PAF doprowadzony do porządku, Larry Dimarzio zaczynał przy Bill Lawrence jako uczeń, Fender SCN - jedyny udany projekt Noiseless pickups u Fendera jest oparty o patent Bill Lawrence.
Tylko Seymour działał we własnym zakresie - wynik wszystkim jest znany - dużo drogich niewyrazistych pickup'ów. Znalazł się facet we własciwym miejscu w odpowiednią chwile również jak Lace.

posty scalone, nie piszemy postów jeden pod drugim
Ostatnio zmieniony 2012-01-11, 22:58 przez apguitars, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-01-06, 20:14

apguitars pisze:Na temat testów dla forumowiczów, jestem otwarty ale pod jednym warunkiem, rozmowa wstępna i zabezpieczenie finansowe [zwrotne] lub gwarancja admina.
Testy to bardzo dobry i fajny pomysł. Robił cos takiego Exar. Puścił kilka efektów w obieg pośród zgłoszonych forumowiczów. każdy testował, robił swoją recenzje, pisemna lub filmowa i odsyłał dalej. Jak sie ring skończył to efekty wróciły do Exar-a w nienaruszonym stanie. Jestem jak najbardziej za, żeby coś takiego zrobić z kilkoma przystawkami. Jeszcze nikt takiego czegoś nie zrobił. Tam był Exar Tour - u nas byłby ApGuitars Tour :D
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-01-06, 22:23

To nie chodziło o Tour, tylko o promocję w sprzedaży dla forumowiczów w formie bezzwrotnej. :-D . Znając osprzęt, materiał gitary, typ konstrukcji itd. + urządzenia i warunki odsłuchu przekazać to wszystko producentowi. Nie uda się "urawniłowka", każda opinia będzie subiektywna, ale znający temat dostaną informacje, które przetrawione pozwolą ustalić rzeczywiste walory przetwornika przynajmniej w przybliżeniu lub potwierdzą wcześniej założone efekty.
Lutnik będzie miał tańsze przetworniki, a producent darmową informację użytkownika + wszystko o warunkach w jakich były zastosowane. Zważywszy na fakt rozpowszechniania informacji na naszym forum to jest kasa nie do pozazdroszczenia. ;-) :mrgreen:
Wybór należy do apg. Wszak to im zależy na produkcji i rynku zbytu, a konkurencja jest duża. :lol: Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-01-07, 12:28

masz racje poco, ale mi jako gitarzyście najbardziej zależy na przetestowaniu sprzętu zanim go kupie. Po to się właśnie ogrywa gitary, po to się bierze testowe rakiety tenisowe i idzie grac na kort,żeby wiedzieć czy to leży zanim się kupi. Dziwie się w sumie dlaczego sklepy nie maja testowych przetworników, efektów itp. Tak jak w sklepie z rakietami tenisowymi można by wziąć dany sprzęt, wpłacić jego równowartość i potestować, jak przypadnie do gustu to odnoszę testowy i biorę nowy lub odbieram kasę jeżeli nie leży mi. Z tego powodu właśnie nie kupiłem jeszcze żadnego przetwornika, bo nie mam pewności jak to będzie grało z moja gitara. W ciemno brać to nie robota.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-01-07, 15:56

Piniasty. Sklep w naszej ojczyźnie nie jest od pomocy klientowi, ale od sprzedaży za wszelką cenę! Aby osiągnąć obrót finansowy i opinię dobrego sprzedawcy posuną się oni-sprzedawcy do najbardziej wyrafinowanych podstępów. To dotyczy całego systemu dystrybucji produktów, czyli ubezpieczenia, pożyczki, sprzedaż hurtowa itd, a najczęściej potem nie ma zwrotów, sprawy w sądach. Za własne pieniądze musisz się szlajać w tym bagnie , aby odzyskać wyłudzone pieniądze. Z tym nigdy nie spotkałem się w Niemczech, Irlandii, Francji czy GB! To jest sprawa klasy! Wręcz wskazują gdzie jeżeli sami nie dysponują możesz nabyć to czego szukasz! U nas nie do pomyślenia. Ale tym samym na pewno następnym razem klient przyjdzie do nich jako pierwszy.
Jeżeli ten post nie na temat, to proszę przenieść w stosowne miejsce. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
apguitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-04, 12:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: apguitars » 2012-01-08, 14:15

poco pisze:To nie chodziło o Tour, tylko o promocję w sprzedaży dla forumowiczów w formie bezzwrotnej. .
Kilka słów odnośnie testów przetworników APG.
1. Działam jako laboratorium badawczo-rozwojowy
2. Działam szeregowo - doprowadzam jeden model, uruchamiam produkcje, zaczynam drugi.
3. Reszta pojedyncze na zamówienie.

Seryjnie na dziś dostępne - "Stratobucker" i "Telebucker" i raczej na tym mi zależy pod względem testów.
Jest to zupełnie nowe podejście, rozszerzające na max'a możliwości Strat & Tele bez utraty klasycznego brzmienia. No i bez szumu!

SingleCoil for Strat&Tele, Humbucker, Jazz Bass i PBass przez kolejne 6 mies. tylko w ograniczonych ilościach. Formy wtryskowe drogo kosztują!
Ostatnio zmieniony 2012-01-27, 02:31 przez apguitars, łącznie zmieniany 1 raz.
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-10, 18:05

Ale żeby była jasność, trzeba tu tylko słodzić pisać pozytywnie ?? I koniecznie zgadzać się z tym co pisze ów producent ?? Dlaczego ów producent nie potrafi W SPOSÓB INŻYNERSKI podeprzeć tego co pisze na temat swoich wyrobów ? Czemu zamiast obronić swoje dzieła w sposób naukowy podważa zdanie innej osoby nie potrafiąc także w sposób naukowy wykazać że ów osoba się myli ??
Awatar użytkownika
apguitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-04, 12:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nowe APG STRATOBUCKER I TELEBUCKER - VIDEO DEMO

Post autor: apguitars » 2013-10-28, 19:16

Witam,
myślę, że jest to ciekawy materiał, tak to wygląda na dziś - singłowo dwu-brzmieniowo i bezszumowo.

STRATOBUCKER

http://youtu.be/Qg2s1ZvBifA


TELEBUCKER

http://youtu.be/6bsNzI4nV7M

TEST PORÓWNAWCZY STRATOBUCKER SET I FENDER ORYGINAL 57/62

https://soundcloud.com/apguitars
ODPOWIEDZ