Nowa jakość z Micromesh

Tu można zareklamować swoje wyroby / pracownie / warsztaty / usługi.

Moderator: Jan

micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Nowa jakość z Micromesh

Post autor: micro4 » 2013-12-04, 13:43

Miło mi poinformować, iż od paru dni włączony został sklep z produktami firmy Micro Surface.
Micromesh- bo tak nazywa się linia produktów to unikatowe materiały ścierne o ziarnistości aż do 12000.
Mam nadzieję, że używanie Micromesh rozwiąże Wam wile problemów, a jakość Waszych prac uzyska nową jakość !
Mam też nadzięję, że wiele się od Was nauczę :-)

Zapraszam na www.micro4.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę śmiało pisać na sklep@micro4.pl.

Pozdrawiam,
Artur
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Micromesh kontra hebanowa podstrunica

Post autor: micro4 » 2014-01-14, 19:51

W tej pierwszej odsłonie, chciałbym podzielić się z Wami filmem, który pokazuje jak przy użyciu płócien ściernych Micromesh doprowadzić hebanową podstrunicę do niesamowitego wyglądu.
Film ten, choć niedoskonały i bez żadnych cięć czy korekt :) może kogoś z Was zainspirować.

Jestem ciekaw Waszych opinii, jeśli będziecie mieli pytania, to zapraszam do konwersacji.

Link:

http://www.youtube.com/watch?v=Tuk0T6LFyJY


Pozdrawiam,

Artur
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-01-14, 21:54

Nie wiem co powiedzieć... zaintrygowałeś mnie... aż takiego połysku nie potrzeba ale demo dobre. To naprawdę nie było niczym polerowane na koniec ?
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-14, 22:02

Niczym nie było polerowane. Słowo harcerza!. Zresztą jak widać film jest bez cięć, kręcony bez żadnych przerw.
Co do stopnia połysku...
Proces polerowania można zakończyć np. na ziarnistości 4000 lub niższej, wedle upodobania. Można też po przejściu wszystkich kroków (czyli do 12000) cofnąć się do dowolnej ziarnistości, by na już perfekcyjnie płaskiej i równej powierzchni uzyskać satynowy mat.
Parę prób i będziesz wiedział co i jak :)
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2014-01-14, 22:27

Och Ty w życiu ale lusterko :D Taką polerkę podstrunnicy strzelić nawet dla "popisu" to niezły patent ;) A jak to działa na już polakierowanej powierzchni? Na przykład przy naprawianiu punktowego ubytku w lakierze?
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-14, 22:40

hmmm...
To zależy od tego ubytku, jego głębokości. Należy pamiętać, że micromesh działa w obszarze micrometrów i to determinuje powodzenie akcji.
Jeśli jednak chodzi o lakiery, to oczywiście można użyć np. papieru wodnego P400, potem P800 i przejść na MM(micromesh) od 1500 i ciągnąć do 12000.
Na sam koniec możesz przepolerować to albo micro glos (mleczko polerskie MM), albo dowolnym preparatem polerskim, którego używasz.
Efekt będzie na pewno zadowalający, zapewniam !

Pozdrawiam,
Artu
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-14, 23:03

Postaram się w "najbliższym" czasie nakręcić technologię niwelowania ubytków, rys i niedoskonałości w lakierze.
Myślę jednak, że tak jak napisałem w poprzednim poście, wszystko zależy od rodzaju ubytku.
Jak głęboki, to można uzupełnić lakierem z tzw. nawisem i potem nadmiar usunąć najpierw przy pomocy zwykłych papierków ściernych, a wykończyć micromeshem. Wtedy zadziała na 100%
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-14, 23:23

Oj... to nie jest główne zastosowanie.
Skoro używasz micromesh, to spróbuj przepolerować nimi progi. Mam nadzieję, że ta wada, jaką jest długowieczność MM pozwoli Ci wykonać tą operację :)
Doskonałe podczas przygotowywania pod lakierowanie powierzchni, pomiędzy warstwami i wiele innych.
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-14, 23:31

i jeszcze jedno...
właśnie przy drewnie można odkryć nowe oceany możliwości.
Pamiętaj, że niektóre lakiery są drogie. Zmniejszając porowatość powierzchni, zmniejszasz zużycie lakierów, a te na takie powierzchnie kładą się zupełnie inaczej ;)
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2014-01-14, 23:44

Mi właśnie chodziło głównie o docieranie i polerkę po uzupełnieniu ubytków w powłoce lakierniczej. Wypełnienie, zdjęcie nadmiaru i polerka ;) Dzięki za podpowiedź.
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-14, 23:54

Zrób sobie test.
Jeśli masz już MM to poproś żonę, dziewczynę, kochankę :), by na jednej ręce przepolerowała sobie paznokcie a potem polakierowała. Na drugiej - bez polerki. Sprawdź jak długo trzyma się lakier i jaka jest łatwość/trudność w jego nakładaniu.
To pokaże Ci jaka jest różnica.
Po tym zabiegu schowaj głęboko MM, bo może Ci szybko zniknąć z warsztatu :):):)
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-15, 00:26

Powiadasz niszczy się szybko i reklamuj, reklamuj.
Może tak to wyglądać, ale...
Ogólnie wiadomo, że max to 320 - próbowałeś wyżej pójść? Sprawdziłeś efekty ? Robiłeś pomiędzy warstwami lakieru polerkę powyżej P320? Czułeś kiedyś tą różnicę ?
Co do szybkiego niszczenia się MM podczas polerowania progów... Produktem zalecanym do tej czynności jest seria z oznaczeniem MX, która służy do polerowania metali twardych. Jednakże progi wykonane są w większości wypadków z tzw. niemieckiego srebra i do tego wystarczy seria MM regular. Przy zachowaniu odpowiednich zasad materiał ten wystarczy na długo (dla mnie za długo :) ). Przede wszystkim miękki podkład, np. taki jaki jest pokazany na filmiku. Kolejną rzeczą jest używanie MM do polerowania progów na mokro. Wystarczy zwilżyć płótno wodą i będzie znacznie lepiej. Po takim procesie umyj arkusz MM używając np. szczoteczki do zębów i będzie znacznie długowieczny niż sądzisz.
Daję tylko wskazówki, których pewnie nie otrzymałeś kupując na stewmacu.
Służę radą, a jeśli czegoś nie wiem, to dowiem się u producenta ;)
Polerujesz progi czym ?
Wełną 0000 ?
Ok, jest to alternatywa. Przyłożyłeś kiedyś magnes do gitary? Sprawdziłeś ile syfu się na nim zbiera ? Część tego wdychasz mimowolnie.
Masz rację, każdy zachwala swoje. Ja nie proponuję czegoś, za co nie biorę odpowiedzialności.
Chcę też otworzyć umysły, pokazać nowe możliwości. Twoją opinię baaardzo szanuję i daje mi ona do myślenia .

Pozdrawiam,
Artur

Posty scalone
Ostatnio zmieniony 2014-01-15, 00:44 przez micro4, łącznie zmieniany 2 razy.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-01-15, 00:39

Kolego mikro4. Dla jasności i poprawności nazewnictwa wypadało by podać, że oznaczenie 12000 itp. wielkości odnosi się do miary angielskiej, czyli ilość ziaren /cal kwadratowy. To po pierwsze.
Po drugie tak jak napisał kolega kombinat przyczepność wzrasta wraz z bardziej porowatą powierzchnią, a jako przykład weź polakierowane drewno i szkło.
Fakt, że ilość zużytego lakieru wzrośnie przy drewnie, ale jego przyczepność spadnie przy szkle /dodatkowo łatwiej o "zlewy"/.
Dlatego do szkła stosuje się specjalne farby.
Po trzecie zastosowanie materiałów ściernych drobnoziarnistych w przypadku obróbki drewna jest ograniczone, a po lakierowaniu tegoż raczej papiery wodne i pasty polerskie.
Co do innych rewelacji, to w myśl zasady - każda pliszka swój ogonek chwali.
Są lepsi producenci w tej materii np. SIA Abrasives.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ