DMNF - bass amplification

Tu można zareklamować swoje wyroby / pracownie / warsztaty / usługi.

Moderator: Jan

demanufacture
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-23, 00:36
Lokalizacja: Lublin

DMNF - bass amplification

Post autor: demanufacture » 2009-01-25, 22:45

Witam. Na prośbę administratora a także z własnej inicjatywy chciałem zaprezentować wszystkim czytającym swoje produkty. Otóż zajmuję się produkcją nagłośnienia do gitary basowej (chwilowo w skład mojej oferty wchodzą tylko paczki ale już prototyp wzmacniacza w drodze). Możliwe i byłoby bardzo miło gdyby kogoś zainteresowała moja oferta gdyż jest to sprzęt dopiero wchodzący na rynek.

UWAGA! Wszystkie moje kolumny są wyposażone w regulowany specjalnym potencjometrem Tweeter (głośnik wysokotonowy).
demanufacture
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-23, 00:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: demanufacture » 2009-01-25, 22:56

Seria NEO (głośniki neodymowe). Jak zapewne wielu wie głośniki neodymowe charakteryzują się niską wagą przez co kolumny z głośnikami neodymowymi są znacznie lzejsze. Poza tym charakteryzują się bardzo przejżystym, czystym i dynamicznym brzmieniem. Moje kolumny z serii NEO mają wyrównaną charakterystykę i bardzo dużą skuteczność w całym paśmie przenoszenia oraz dużą moc. Obudowy są wykonane z wysokiej jakości sklejki liściastej. Brzmienie które doceni każde ucho, od osób grających grających spokojne gatunki muzyki po fanów Death Metalu oraz innej ekstremalnej muzyki. W ofercie posiadam takie oto modele:

4x10" NEO
Moc RMS: 1000W
Skuteczność: 105dB
Impedancja: 8 ohm

1x15" NEO
Moc RMS: 350W
Skuteczność: 105dB
Impedancja: 8 ohm

2x10" NEO
Moc RMS: 500W
Skutecznosc 102dB
Impedancja: 4 ohm

2x12" NEO
Moc RMS: 600W
Skutecznosc: 105dB
Impedancja: 4 ohm

6x10" NEO
Moc RMS: 1500W
Skutecznosc 107dB
Impedancja: 5,3 ohm

opinia o 1x15 NEO

"ma szerokie pasmo przenoszenia, jednocześnie będąc bardzo skuteczny w basach i wystarczająco dla mnie dynamiczny - w drugim zespole gram na 410 Yamahy i jakoś różnice dynamiki nie rzuciły mi się bardzo w uszy, w moim wcześniejszym Taurusie 115 już przymulało.
Paczuszka jest bardzo głośna i dobrze się przebija - przez deathowego rzeźnika na perce z trigerami (300W)i gitarmanów mających razem 6x12" przy 400W - aby mnie zagłuszyć to prawie na full wszystko trzeba rozkręcić, co skutkuje jednak sypaniem się tynków w kanciapie ;P
Nigdy nie grałem z gwizdkiem, tu również nie - na moją prośbę nie zamontowano.

Po prostu jest tak jak chciałem: odpowiednio dynamicznie, odpowiednio głośno i zajebiście LEKKO - paka waży kilkanaście kilo i sam ją mogę nosić bez specjalnego wysiłku.
Paczkę zrobił Demanufacture. " Filippiarz na portalu basoofka.net

tutaj przykład kolumienki NEO 2x10:

Obrazek[/img]

a tutaj 1x15" niestety zdjęcie trochę kiepskiej jakości :(

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-01-25, 23:45 przez demanufacture, łącznie zmieniany 1 raz.
demanufacture
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-23, 00:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: demanufacture » 2009-01-25, 23:15

Seria DXB. Czyli mój flagowy produkt. Klarowność brzmienia, dynamika i potężne uderzenie płynące z głośników. Paczki posiadają swój charakter który każdy basista napewno doceni. Ów charakter jest bardzo szlachetny. Jeżeli lubisz wyraziste brzmienie to jest to sprzęt dla Ciebie. Doceniło je już sporo ludzi.

4x10" DXB
Moc RMS: 1000W
Skuteczność: 105dB
Impedancja: 8 ohm

1x15" DXB
Moc RMS: 500W
Skuteczność: 101dB
Impedancja: 8 ohm

2x10" DXB
Moc RMS: 700W
Skutecznosc 102dB
Impedancja: 4 ohm

2x12" DXB
Moc RMS: 900W
Skutecznosc: 103dB
Impedancja: 4 ohm

6x10" DXB
Moc RMS: 1500W
Skutecznosc 107dB
Impedancja: 5,3 ohm

tutaj kilka opinii na temat paczek DXB:

"Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ta paczka to zaprzeczenie tego powiedzonka. Przede wszystkim NIE ZAMULA, grałem na niej z kilkoma wzmacniaczami, także gitarowymi, na różnych basówkach (Fender Precision oraz Jazzbass, Ibanez Musician, aktywny Washburn na humbuckerach) i zauważyłem, że brzmienie jest selektywne w całym paśmie. Mocne zdziwienie przeżyłem próbując dubowych basów granych na maksymalnie odkręconych regulatorach tonów niskich. Bas „miażdżył flaki” - nie spodziewałem się tego po dziesięciocalowych głośnikach. Kolumna jest bardzo głośna! W dużym klubie i rockowej muzyce która gram spokojnie udźwignie ciężar przebicia się przez jazgot gitar i łomot perkusji. I ten powiew na plecach... ;) " Smus na portalu Basoofka.net

"Kolumnę podłączałem do dwóch wzmaków: mojego Boxa Taurusa B315 i do Demanowego Fafnera. Kiedy mój stary dobry Box doznał zaszczytu podpięcia do niego tego potwora, stała się rzecz niesłychana! Przestało mnie drażnić jego brzmienie Laughing out loud Kręcąc gałami na wszystkie możliwe sposoby odkrywałem zupełnie nowy charakter mojego nagłośnienia. Nawet z mocno podkręconymi basami i wciśniętym filtrem DBS dźwięk nie tracił na selektywności. Jednak głośniki Eminence i świetny tweeter robią swoje Smiling Paczka gra świetnie we wszystkich pasmach, mimo małej średnicy głośników nie brakuje jej mięsistego, selektywnego dołu. Jest to o tyle zaskakujące, że z moją kapelą gram w stroju o cały ton w dół od standardowego, co w mojej szósteczce daje niskie A. Kolumna radzi sobie z tym doskonale. Dzięki płynnej regulacji głośności tweetera można dodatkowo ingerować w charakter brzmienia. Przydaje się to z kolei do mojej najwyższej struny w Langowszczaku i denerwowania gitarzystów tym, że moje pasma lepiej słychać niż ich pitolenie.
Kiedy podłączyłem Fafnera... Co tu dużo mówić. Odpłynąłem (wewnętrznie gdyż nie mogłem dać Demanowi po sobie poznać jak zadowolony jestem i jak bardzo zazdroszczę mu nowego wzmacniacza). Ostatni raz czułem się tak gdy grałem na niemal identycznym zestawie. Jedyną różnicą była plakietka EBS na wcześniej ogrywanej kolumnie wink Oczywiście i tutaj kręciłem gałkami i pstrykałem filtrami tak aby wycisnąć z paki ostatnie soki. Moją uwagę najbardziej jednak przykuł lampowy przester Fafnera. W każdym ustawieniu potencjometru Drive paczka odzywała się przepięknie. Od lekkiego crunchu po iście diabelski rechot - wszystko brzmiało zawodowo, agresywnie... Boję się myśleć co by było gdybym zamiast flatów miał założone świeże stalówki wink" MrPapaBear na portalu Basoofka.net

"Muszę przyznać że odwalony tu został kawał solidnej roboty.
Paczka jest niesamowicie skuteczna. 105 dB to więcej niż fabrycznym produkcie GK sygnowanym symbolem 410 RBH... ( tam mamy "tylko" 103 dB) !!!
Swojego head'a (GK 700 RB II)sprawdzałem wcześniej pod kolumnami MARKBASS, ASHDOWN, AMPEG, YAMAHA oraz LDM (... smilie...) o podobnych parametrach i stwierdzam, że w/wym w konfrontacji z produktem Rafała wypadły po prostu blado.
Paczka "Mada in Demanufacture"jest o wiele głośniejsza, selektywniejsza i najzwyczajniej w świecie posiada ładniejsze brzmienie.
A to wszystko za jedyne 2100 zł.
Za te pieniądze niczego lepszego z pewnościąnie znajdziecie.
Nie miałem okazji sprawdzić innych produktów Rafała, ale jeżeli podchodzi do nich z takim samym zaangażowaniem jak do mojej paczuszki to mogę powiedzieć:
Z czystym sumieniem polecam tego kolesia bo robi naprawdę zajebistą robotę !!!" Sandro73 na forum Woobie Doobie

tutaj jest kilka zdjęc paczek z serii DXB:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 00:41 przez demanufacture, łącznie zmieniany 2 razy.
ziemniak
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-19, 18:54

Post autor: ziemniak » 2009-01-25, 23:28

gdzie można ten sprzęt przetestować?
demanufacture
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-23, 00:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: demanufacture » 2009-01-25, 23:41

ziemniak pisze:gdzie można ten sprzęt przetestować?
np u mnie w Lublinie można 4x10 przetestować na wzmacniaczu EBS Fafner lub na własnym jeżeli chcesz. dopiero rozwijam to wszystko pod względem marketingu i "stanu magazynowego" ale mam nadzieje że niedługo pojawi się na rynku w większej ilości.
demanufacture
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-23, 00:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: demanufacture » 2009-02-27, 00:21

rbogusz
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-28, 01:06

Post autor: rbogusz » 2009-02-28, 01:11

witam,
mam pare pytan odnosnie twoich paczek,
czy moglbys napisac na jakich glosnikach robisz te paczki
na jakiej podstawie sa dobierane rozmiary
i jak jest wyznaczana skutecznosc juz gotowych kolumn


dzieki,
pozdrawiam
punisher
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-22, 20:48

Post autor: punisher » 2009-05-22, 20:58

Witaj
Podałbyś ceny twoich cacuszek :)
ODPOWIEDZ