Się kręci, czyli pickupy

Tu można zareklamować swoje wyroby / pracownie / warsztaty / usługi.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: KrzysiekGl » 2014-12-17, 17:18

Witam!

Dziś otrzymałem paczkę od Dariusza. :-D

Są to repliki Seymour Duncanów APH-2.
Specyfikacja: gryf 7.9k, pod mostkiem 8.5k, magnes Alnico 2
Docelowo będą przewody vintage w oplocie.

Jestem pod dużym wrażeniem jeżeli chodzi o jakość wykonania. Pełna profeska :)
Jak wrzucę je do jakiejś gitary to dodam próbki dźwiękowe.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 1799_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 7422_o.jpg
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: PiotrCh » 2014-12-17, 18:58

To jest to! Piękne przetworniki i na pewno zagrają w twoich LP! Dariusz prezentuje tutaj konkretną jakość za dobrą (dla nabywcy) cenę - jeszcze:)
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: KrzysiekGl » 2014-12-18, 17:22

Witam!

Nie wytrzymałem i wpakowałem przetworniki do strata. I tak miałem w planach zmianę pickguard'u więc przerobienie starego to nie problem.
Musiałem też pod gryfem wyfrezować większą kieszeń w korpusie.

No i powiem wam, nie grałem w życiu na lepszej gitarze. Dźwięk zawiera wszystkie składowe których potrzebuję. Typowe brzmienie Slash'a. Od dziś nie będę miał problemów z uzyskaniem brzmienia kawałków z Appetite for destruction. Jestem bardzo zadowolony. :-)

Próbki dźwiękowe załączę w najbliższym czasie kiedy będę miał czas coś nagrać.

Więc jeżeli szukacie brzmienia jakichś popularnych pickupów i znacie ich specyfikacje to walcie do Dariusza jak w dym. ;-)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 4135_o.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: Andrzej » 2014-12-18, 17:49

Uzyskałeś brzmienie Slash'a ? na stratocasterze ? hmmmm :shock: no nie dobrze
Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: KrzysiekGl » 2014-12-18, 18:17

A co będzie jak powiem, że w gitarze elektrycznej większa część brzmienia zależy od elektroniki? A co by było jakbyś wsadził do les paula 3 single?
Awatar użytkownika
DR4MA
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-26, 11:25
Lokalizacja: Będzin

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: DR4MA » 2014-12-18, 19:13

KrzysiekGl pisze:A co będzie jak powiem, że w gitarze elektrycznej większa część brzmienia zależy od elektroniki? A co by było jakbyś wsadził do les paula 3 single?
To znaczy ze gów.o wiesz o gitarze i z uprzejmości nikt Ci tego tak dosadnie nie powie. Jak na razie wszyscy grzecznie wytykali błędy a Ty je spokojnie przemilczałeś i brnąłeś w To swoje bagno dalej. Mam nadzieje że tak ujęta wypowiedz trafi do Ciebie bo co innego zrobić gitarę źle baz niczyjej pomocy a co innego kiedy wszyscy dookoła chcą Ci pomóc a Ty masz ich rady głęboko w....
Pozdrawiam.
DR4MA.
Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: KrzysiekGl » 2014-12-18, 19:52

Nie denerwuj się tak. To czy coś zepsułem czy nie w mojej budowie to moja sprawa. Dziwię się dlaczego piszesz o tym tutaj. Zresztą chyba wszystko jest jasne co do błędów które popełniłem.

Napisałem tutaj, że brzmienie gitary elektrycznej w dużej części zależy od elektroniki i nie zmienię swojego zdania. A wykonanie (drewno, osprzęt itp.) ma wpływ na kwestie techniczne. Kształt to tylko upodobanie grającego.Jeden woli stratocastery inny les paule a jeszcze inny co innego.
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: Andrzej » 2014-12-18, 20:33

Naprawdę nie widzisz ( słyszysz ) różnicy , mahoniowe tłuste zamulone brzmienie i stratowa szklanka to to samo , tak zrozumiałem ;)że to elektronika decyduje
Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: KrzysiekGl » 2014-12-18, 20:52

Powiedziałem, że większa część brzmienia jest kreowana przez elektronikę. Drewno jednak bierze udział w tym procesie w mniejszym lub większym stopniu - to subiektywna opinia.

Popatrz co znalazłem. Cały mahoniowy a jednak brzmienie strata.

Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: Andrzej » 2014-12-18, 21:42

Ta gitara nie brzmi jak strat tylko tak wygląda .
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: Jerzy S » 2014-12-18, 22:59

Brzmi jak les paul na singlach - fajnie, zawsze chciałem mieć takie połaczenie :)
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: Andrzej » 2014-12-18, 23:14

jurbassteck pisze:Brzmi jak les paul na singlach - fajnie, zawsze chciałem mieć takie połaczenie :)
Jak mahoń na singlach to tylko PRS :)

Obrazek
Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: KrzysiekGl » 2014-12-18, 23:35

Jak ktoś lubi kształt LP i brzmienie strata to jest rozwiązanie. Humbuckery z rozłączanymi cewkami lub P-90.
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: Dariush » 2014-12-19, 10:20

Są dwie szkoły, jedni uznają że drewno nie ma wpływu inni że ma. Ja nie chcę podsycać żadnych wojen forumowych na ten temat.

Z moich doświadczeń (nie da się ukryć że krótszych niż staż niektórych z Was na forum):

-mam gitarę kształtu Stratocastera wykonaną z meranti, to takie machoniowo wyglądające drewno, bardzo lekkie. Z deski brzmi inaczej niż np. olchowy Strato. Porównałem brzdękając na jednej a zaraz na drugiej. Ma zupełnie standardowe single Stratocasterowe i po podłączeniu do wzmacniacza, naprawdę słyszę Strato. Mogę się mylić, nie ręczę za mój słuch, to moje wrażenia.

-ostatnio wysłałem komuś próbkę dźwiękową przetwornika, zamontowałem go do machoniowego Epi i w odpowiedzi dostałem mniej więcej "nieźle, w czym to było, Tele pod gryfem ?".

-kiedyś robiłem taki myk, że do jazzowej gitary hollow body zamiast humbuckerów, wykonałem puszki na wymiar a do środka dwa pickupy, pod gryf na wzór tele gryfowego a pod mostek zwykły strato mostkowy. Gitara nie brzmiała już jazzowo.. Można było spokojnie zagrać country. Pojawiła się góra, cios (w żebro) i jazgot pod mostkiem.

Moje stanowisko jest pośrodku: po podpięciu do wzmacniacza, drewno wciąż ma znaczenie, przecież to na nim ostatecznie naciągnięte są struny, na pewno może swoimi częstotliwościami drgań własnych wzbudzać lub tłumić jakieś pasma, ale różnice są subtelne. Struny nie drgają drastycznie inaczej w Les Paulu i Telecasterze. Kombinując różne przetworniki, struny, gitary, wzmacniacze, głośniki, sądzę że można robić różne oszustwa.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Się kręci, czyli pickupy

Post autor: Piniu » 2014-12-19, 10:42

Drewno ma znaczenie jeżeli mówimy o przystawkach pasywnych. Wpływa na wybrzmiewanie, sustain itp. I nie tyczy się to tylko drewna bo cała gitara na to pracuje stąd takie różnice w brzmieniu różnych typów gitar.

Z kolei aktywne przystawki można zamontować równie dobrze do deski do krojenia i tez zabrzmią tak samo jak w gitarze. Poza tym zabijają wszelką subtelność dźwięku, potwornie przesterowują i pewnie stąd taka ich popularność wśród młodych bo tuszują niedoróbki.

Ale to tylko moje zdanie skromne, ale ja się nie znam ;)
ODPOWIEDZ