Lakier

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

Krzysztof
Posty: 16
Rejestracja: 2010-03-06, 21:22

Lakier

Post autor: Krzysztof » 2010-05-16, 21:09

Hej
Jakis czas temu zakupiłem za bezcen mocno skatowany bas.
Normalnie nie bawiłbym się w zrywanie starej farby i lakierowanie od nowa ,jednak poprzedni właściciel był na tyle nie inteligenty by wypackac instrument olejną farbą do okien...
Tak więc postanowiłem sam polakierowac basówkę.
Olejną już wstępnie pozdzierałem ,teraz pora wybrac się do sklepu i kupic odpowiedni lakier i jak się domyślam grunt...
Proszę o doradzenie
-Jakiego radzaju lakier i podklad kupic by można było go nałożyc pędzlem ciesząc się przy tym zadowalającym efektem?
-Jakieś sugestie dotyczące samego nakladania lakieru?
Dodam ,że w sumie jeszcze nigdy nic nie lakierowałem i prosiłbym o wyrozumiałośc ,chodzi mi o lakier bezbarwny polysk.
Pozdrawiam
dudi999
Posty: 63
Rejestracja: 2009-01-27, 13:37
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: dudi999 » 2010-05-17, 10:47

Jeśli chodzi o sam lakier to polecam lakier poliuretanowy do parkietow. Sam stosowałem i jestem zadowolony.
Co do podkladu to mi o takowym nic nie wiadomo, mozesz zastosować Capon pod lakier jesli nie chcesz zeby drewno Ci ciemnialo.

Co do nakladania lakieru przedzlem to nie wiem jaki bedzie z tego efekt.

Jak nakladasz lakier to cienkimi warstwami i po wyschnieciu kazda warstwe przetrzyj leciutko drobnym papierem sciernym.
www.boogieband.com.pl

www.dbcenter.pl - nowo otwarty sklep ze sprz
Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Post autor: Kris » 2010-05-17, 18:15

To i ja wtrące małą rade odnośnie malowania pędzlem... kup sobie mały wałeczek są w podobnej cenie a efetk 100 razy lepszy
Krzysztof
Posty: 16
Rejestracja: 2010-03-06, 21:22

Post autor: Krzysztof » 2010-05-20, 10:41

Dzięki za odpowiedzi!
Okazało się ,że pod grubą warstwą olejnej jest jeden kawał jesionowej dechy ,niestety poprzedni właściciel zdzierając oryginalną farbę narobił sporo głębokich rys ,trochę mi to zajeło czasu ale dziś wybiorę się do sklepu po wałek i lakier poliuretanowy i mam nadzieję nałożę pierwszą warstwę lakieru.
Na koniec o ile wyjdzie przyzwoicie nie omieszkam się pochwalić ;)
VillBurn
Posty: 173
Rejestracja: 2009-11-20, 21:19

Post autor: VillBurn » 2010-05-20, 11:51

powiedz i pochwal się jak skończysz
+_+
ODPOWIEDZ