Lakier poliuretanowy - dobór koloru

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

endrju.m
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-27, 09:56
Lokalizacja: Kraków

Lakier poliuretanowy - dobór koloru

Post autor: endrju.m » 2013-04-27, 10:13

Witam wszystkich to mój pierwszy post. Potrzebuję pomocy w zakresie neprawy laieru w gitarze elektrycznej. Mianowicie kupiłem korpus od firmy Warmoth i podczas wiercenia otworu pod uchwyt paska odskoczył mi fragment brązowego transparentnego lakieru. Chciałbym to jakoś naprawić. Na gitarze jest lakier poliretanowy. Bez problemu mogę dostać bezpbarwny, lecz potrzebuję informacji na temat jakich pigmentów uzyć, aby dobrać sobie kolor. Zrobiłem próbkę z pigmentem z Castoramy, ale kolor nie był transparentny. Podsumowując byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź na poniższe pytania:
  • Czy istnieją firmy, które mogłyby mi dobrać odcień transparentego brązowego lakieru poliuretanowego, a jeszcze lepiej nabić nim puszkę od spray'a?
    Czy ktoś z forum podjąłby się takiej naprawy? Korpus w kształcie Strata, odprysk 2cm x 1cm tuż pod otworem. W miejscu odprysku jest widoczny bezbarwny lakier, który był pod spodem brązowego.
Moja lokalizacja to Kraków.[/list]
Awatar użytkownika
DominikK
Posty: 106
Rejestracja: 2013-04-04, 11:13
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: DominikK » 2013-04-27, 10:19

Dołączam się do zapytania o pigmenty.
Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Post autor: Odi » 2013-04-27, 14:16

Ta firma sprzedaje dobre lakiery poliuretanowe, musisz znaleźć numer RAL koloru i powinni wymieszać ci bez problemu. Niestety najmniejsza ilość do zamówienia to 0,5l farby. Mają tam też barwniki, ale nie wiem w jakich jednostkach sprzedają.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-04-27, 17:00

Endrju. Jeżeli masz coś wspólnego ze znanym innym endrju, to tradycyjnie dostaniesz bencki, tylko słowne. :-P
Jak pies ogrodnika będę wszystkim przypominał, że wchodząc do obcego domu nie trzeba zdejmować butów, ale trzeba się przedstawić i powiedzieć dzień dobry, a następnie w jakiej sprawie przychodzisz.
Jesteś n-tym z kolei upomnianym o to , że nie respektujesz zasad kindersztuby.
Tym samym dałeś dowód na to, że nie czytasz treści forum, a to już jest faux pas. :-/
Trudno i darmo, ale najlepszą metodą na przywołanie do porządku będzie zablokowanie tematu do czasu .......
Pozdrawiam, Ryszard
PS Przywracam temat :-D
via vita curva est
kryss
Posty: 29
Rejestracja: 2013-01-01, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kryss » 2013-05-02, 19:31

Ja to myśle że dobrze by było jakby wrzucać zdjęcia tych uszkodzeń.
Z tego co ja wywnioskowałem z tego uszkodzenia to jest to że deska jest pomalowana bejcą albo czymś tam innym a na to jest rzucony lakier bezbarwny i przy robocie odprysło to z kawałkiem drewna. Więc najprościej jest chyba zamalować jakąś lakierobejcą i uzupełnic clearem.
I'm a cowboy on steel horse I ride - John Bon Jovi
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-05-03, 12:45

Endrju.m. My nie mamy daru jasnowidzenia, a opis może pasować do X podobnych uszkodzeń.
Zapodaj fotki, przynajmniej z 3-ch stron, a wtedy coś spróbujemy poradzić.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ