Lakier Relic

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

popik10

Post autor: popik10 » 2012-11-19, 19:02

Ładnie starzeje się nitro, poliuretanu nie polecam bo jest b. twardy i to przecieranie długo zajmie. Akryl to raczej lakier nie lutniczy choć używany do malowania gitar.
Sam popełniłem malowaną w akrylu - tu względy palety barw
Reasumując - według mnie optymalnie nitro
Pozdrawiam
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-19, 23:34

Rozumiem że chodzi o gryf i podstrunnice ?
Nie mogę znaleźć :shock: na ty forum jest napisane co zrobić z lakierem ,żeby był taki efekt :D
Drobnym Wiórkiem
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-11-20, 21:20

Czy zależy Ci na szybkim efekcie, czy rozłożony w czasie? Jeżeli to drugie, to tak jak Popik napisał z tym, że to trudno określić w czasie. Sam wiesz, że zależy to głównie od intensywności użytkowania gitary, a tym samym jak ustalić ilość warstw lakieru bezbarwnego, które się przetrą?
W pierwotnym pytaniu jest możliwość polakierowania na gotowo i przetarcia w trakcie polerowania w miejscach charakterystycznych.
Przy zastosowaniu poliuretanu, to syzyfowa praca :-x , zatem nitro, a w ostateczności akryl samochodowy, w którym przeciera się bazę i przykrywa klarem + polerka. Efekt jak w naturalnym procesie użytkowania, a przecieranie się nie powiększa. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-20, 21:47

Gdzieś na forum jest pisane ,żeby osiągnąć taki efekt dość szybko , lakier nitro należy wlać do słoika , i poddać promieniom UV , efekt żółknięcia lakieru jest przyspieszony , ale chyba obecna aura temu procesowi nie sprzyja :-/ Może solarium , takie dwa w jednym . przyjemne z pożytecznym

[ Komentarz dodany przez: kombinat: 2012-11-22, 14:21 ]
Kolega nie o to pyta. Czytamy ze zrozumieniem i odpowiadamy na temat.
Drobnym Wiórkiem
ODPOWIEDZ