Jaki epoxy do czego i dlaczego?

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderatorzy: popik10, poco

Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1000
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Jaki epoxy do czego i dlaczego?

Post autor: Waldzither9 » 2021-01-24, 17:43

Po wklejeniu profilu taki mały glutek został na gryfie jak zaciek i go zeszlifowałem pepierem ściernym, no ale odbiór techniczny to dokonałem gołą prawicą , i po takim muśnięciu choć było gładko do wieczora latałem myć dłonie tak swędziało. Nie było jednak jak u australijczyka uczucia palenia skóry, czytałem że promienie słoneczne to potęgują. A zawroty to przy mieszaniu kleju jak maska się poluzowała na zaroście. Niestety płynnego epoxy nic nie zastąpi szczególnie w tej cenie. Ciech to produkuje w Nowej Sarzynie , można się wyrobami Ciechu "naCieszyć". Latem skleisz i wychodzisz, o tej porze roku (zima) nie ma przeproś byłby problem.
Jak już ktoś musi to robić to z głową czyli minimalizować zagrożenia. Do gryfu warto, do niekonstrukcyjnych szkoda zdrowia.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
popik10
Moderator
Posty: 4363
Rejestracja: 2009-12-17, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki epoxy do czego i dlaczego?

Post autor: popik10 » 2021-01-24, 18:59

Mam zupełnie inne doświadczenia z epoxy. Dla mnie to raczej w miarę neutralna żywica. Co innego poliester, ten to zabija na miejscu. Z fenolami nie mam doświadczenia. Pewno, że lepiej oparów nie wdychać. I pracować w rękawiczkach (bo trudnozmywalne) ale żeby taka reakcja? Może są wyjątkowo wrażliwe jednostki, bądź używało się nietypowych składów. Np z jakimś utwardzaczem, opóźniaczem etc.
ODPOWIEDZ