Jaki rodzaj drewna na korpus Les Paul

Tu rozmawiamy na tematy drewniane

Moderator: poco

krysho
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-30, 08:57

Jaki rodzaj drewna na korpus Les Paul

Post autor: krysho » 2011-12-30, 23:09

Witam ,
Chciałbym sie zapytać jaki rodzaj drewna wybrać na korpus Les Paula (wiem powinien być machon ,ale niestety nie dysponuje nim na chwile obecna) ,mam do wyboru : Jesion ,Olcha ,Lipa ,który wybrać?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2011-12-31, 01:54

Wszystkie te gatunki się nadają na gitarowy korpus, ale raczej nie dał bym jesionu bo będzie bardzo ciężki z uwagi na sporą grubość korpusu LP.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-12-31, 20:36

Generalnie na korpusy gitary typu LP stosuje się dwa gatunki drewna. Na konstrukcję główną mahoń, a na top 20mm klon falisty. To jest klasyka, a co Ty użyjesz, to insza inszość. Co użyjesz będzie dobre. Gatunki typu mahoń, klon,lipa, olcha dają się bardzo łatwo obrabiać bez "zadziorów" i maja jeszcze wiele atutów, które wymieniono na tym forum . Resztę załatwia hardware. O wzmaku i ulepszaczach nie wspomnę. Gitara ma grac dla Ciebie, a nikt nie powie Ci, co wyprodukujesz, czyli jaki będzie efekt końcowy. Takie informacje znajdziesz w postach kombinata i wielu innych. Mitomania jest rzeczą wskazaną, ale przy przegięciu robi wrogą robotę i napędza kasę hochsztaplerom wszelkiej maści. Zatem kupuj drewno np. sapelli na korpus opcjonalnie na gryf, klon/jawor na top lub opcjonalnie gryf, palisander na podstrunnicę-klon opcjonalnie i rzeźb. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Esperal
Posty: 219
Rejestracja: 2011-09-28, 06:45
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Esperal » 2012-01-12, 21:26

Możesz zrobić z jesionu, sam mam taki, o [url=http:/www.forumlutnicze.pl/viewtopic.php?t=802]TU.[/url]

Jkaby był dla Ciebie za cięzki, to zawsze możesz go wydrążyć.
pozdrówa, Rafał
ODPOWIEDZ