Modrzew na strychu

Tu rozmawiamy na tematy drewniane

Moderator: poco

Awatar użytkownika
anton600
Posty: 8
Rejestracja: 2012-01-13, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Modrzew na strychu

Post autor: anton600 » 2018-08-27, 12:12

Witam, odkryłem na strychu mnóstwo "tarcicy" modrzewiowej i sosnowej/świerkowej. Głównie chodzi mi o modrzew siedział on na tym strychu dość długo bo ponad 20 lat w suchym miejscu o stałej temperaturze. Samego modrzewia jest około 4 m3 i nie wiem co z tym zrobić. Deski mają grubość 8-10cm, szerokie na 20cm, długie na 6m. Jako, że znacie się jak nikt inny na drewnie, czy można to wykorzystać na jakieś instrumenty ? Ewentualnie jak oszacować wartość takiego drewna ? Orientacyjnie jaka jest cena za m3 takiego drewna 20 letniego. No chyba, że to nic nie zmienia ;-)
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: Modrzew na strychu

Post autor: michqq » 2018-08-27, 12:54

Przecież sam wiesz - do zrobienia gitary elektrycznej nie potrzebujesz dwudziestoletniego modrzewia.

Do zrobienia dobrych skrzypiec zaś nie wystarczy sam fakt że że drewno ma dwadzieścia lat, a także no - z modrzewia się ich nie robi, tylko głównie z jaworu i świerku.
modrzew siedział on na tym strychu dość długo bo ponad 20 lat w suchym miejscu o stałej temperaturze.
W warunkach polskich niesłychanie żadko spotyka się strychy o stałej temperaturze. Zimą jest na strychach lodowatozimno, a latem od blachy robi się wielki gorąc.
Piwnice zaś, o, to tak.
W głębokich piwnicach może być stabilna temperatura.
To może w piwnicy jednak masz te deski? ;-)
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
ODPOWIEDZ